Het-trik Katanića ugasio Vranjance, Kabel u seriji, Zemun ređa poraze

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.08.19. | 20:25

Zanimljivi rezultati četvrtog kola Prve lige Srbije

Impresivna serija Dinama iz Vranja na početku sezone u Prvoj ligi Srbije od sve tri pobede okončana je danas na jugu Srbije gde je Metralac odneo sva tri boda u malom derbiju trijumfom od 3:2. Junak pobede gostujućeg tima je trostruki strelac Aleksandar Katanić koji je het-trikom ugasio sve nade Vranjanaca i novog trenera Uroša Kalinića (na slici) da će održati šampionski korak.

I pored neuspeha Vranjanci ostaju na čelu tabele posle četiri odigrana kola zbog bolje gol-razlike, a prate ih Kabel i Trajal koji imaju takođe po devet bodova.

Novosadski klub je do treće vezane pobede stigao tako što je savladao minimalno beogradski Sinđelić golom Predraga Vladića u 60. minutu, dok je kruševački Trajal zaustavljen u Novom Pazaru gde je primio dva gola u poslednjih deset minuta i izgubio meč sa 3:1.

Grafičar je u reprizi prošlogodišnjeg derbija Srpske lige Beograd tukao Kolubaru lagano sa 3:0, dok je Zlatibor u samom finišu uspeo da otkine bod u Pirotu protiv Radničkog, bilo je 1:1.

Sa lošim rezultatima nastavio je Zemun koji je poražen kod kuće od Žarkova sa 1:0, pa će i treći poraz pojačati pritisak na trenera Ratka Dostanića koji je letos preuzeo tim iz Ugrinovačke ulice. Na samom začelju tabele ostaje Smederevo koje je izgubilo kod kuće sa 0:2 od Budućnosti iz Dobanovaca i ubedljivo je najlošiji tim u Prvoj ligi sa gol-razlikom 1:11.