Jabo prekinuo uspavanku u Bilefeldu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.01.21. | 20:12

Herta poražena – 1:0

Što bi rekla izreka, ko će kome, ako ne svoj svome. Uzalud je Bruno Labadija, trener Herte, igrao svojevremeno za Bilefeld, tri godine je nosio dres tog kluba. To mu nije donelo nikakav popust pred današnji okršaj na Šuko areni.

Bilefeld je čvrsto zagrizao, osetio je šansu i uspeo da dođe do treće pobede u poslednjih šest kola. Sa ta tri boda, crno-plavi su isplivali iznad crte za opstanak – 1:0.

Bila je to prilično skromna utakmica, bez velikih šansi i uspešnih akcija. Herta je bila bolji tim u prvom poluvremenu, bila je opasnija, međutim, nije uspevala da tu inicijativu pretoči gol. Bilefeld je bio „nadomak“ velike prilike u 35. minutu kada je dosuđen penal, ali je posle VAR konsultacije sudija promenio odluku.

Odnos snaga se promenio u drugom delu, a najviše je tome kumovala kolosalna šansa za domaćina samo što se igra nastavila. Jedan bezazlen centaršut pretvorio se u gol priliku posle očajne reakcije Aldereta, koji je loše zahvatio fudbal i namestio zicer Kordovi, kojeg je sve to izgleda iznenadilo, nije najbolje reagovao i pogodio je spoljni deo stative.

Trenutak odluke dogodio se u 64. minutu, Jabo je postigao gol iz okreta, zakucao je loptu pod prečku, ali su se gosti bunili smatrajući da je u toj akciji napravio faul.

Do kraja meča Bilefeld je bio bliži da dođe do drugog pogotka, u 70. minutu topovski udarac Doana završio je koji milimetar pored stative.