Dijaz, Olis, Kejn (©Guliver)
Dijaz, Olis, Kejn (©Guliver)

Kompani sakrio karte Parižanima i napravio najskuplju izmenu u istoriji Bundeslige

Vreme čitanja: 2min | sub. 01.11.25. | 20:31

Bavarci sa kombinovanom postavom rešili derbi već u prvom poluvremenu i prekinuli Bajerov pozitivan niz na gostovanjima

Bajern Minhen iz utakmice u utakmicu povećava broj uzastopnih pobeda, a maksimalan učinak ove sezone nastavio je u susretu sa Bajer Leverkuzenom - 3:0 (3:0). Ne tako davno bio je ovaj duel veliki derbi nemačkog fudbala, ali od odlaska Ćabija Alonsa sa klupe, Farmaceuti nikao da povrate moć, a večeras im je prekinut i sjajan niz od 37 bundesligaških gostovanja bez poraza.

Za razliku od Bavaraca, koji ponovo dominiraju nemačkim fudbalom kao nekada.

Izabrane vesti

Skoro pa sa rezervnom postavom Bajern je pitanje pobednika rešio već u prvom delu utakmice. Gnabri u 25, Džekson u 31. i oštra lopta Gereira u 44. minutu za autogol Badea bile su packe od kojih se i mnogo jači timovi nego što je Bajer ne bi oporavili. Osim uvodnih minuta u kojima su razvili nekoliko dobrih kontranapada, poput čunjeva za treninge delovali su igrači gostujućeg tima u Minhenu. Dezorijentisani u prostoru, nesigurni i spori naspram raspoloženog rivala. Čak i bez trojice najboljih strelaca (Kejna, Dijaza i Olisa), ekipa Vensana Kompanija odigrala je izuzetno efikasno prvo poluvreme. I to, protiv ekipe koja je iza sebe imala osam utakmica bez poraza u domaćim takmičenjima (prvenstvo i kup).

Pomenuta trojka, kombinovane trenutne vrednost oko 275.000.000 evra po Transfermarktu, ušla je u igru pola sata pre kraja. Bila je to verovatno najskuplja izmena u istoriji Bundeslige, ali ne s namerom da dopuni broj golova, već da napadačka trojka ostane u takmičarskom ritmu za ono što čeka Bavarce. A, to je veliki derbi Lige šampiona sa Pari Sen Žermenom u utorak na Parku prinčeva. Biće to sudar titana, ekipa koje imaju sve tri pobede u dosadašnjem toku takmičenja i dale su najviše golova (PSŽ 13, Bajern 12).

Očigledno je Kompani imao ideju da sakrije karte Luisu Enrikeu odlukom da protiv Bajera zaigra u kombinovanom sastavu. Da li je uspeo, videćemo za tri dana.

Pored Kejna, Dijaza i Olisa, sa klupe su desetak minuta pre kraja ušli Pavlović i Boe. Kraj aut-linije ceo meč od igrača koji su uglavnom starteri odgledao je Upamekano.

BUNDESLIGA – 9. KOLO

Petak

Augzburg - Borusija Dortmund 0:1 (0:1)
/Girasi 37/

Subota

Hajdenhajm - Ajntraht Frankfurt 1:1
/Zivzivadze 32 - Kristensen 55/

Majnc - Verder 1:1 (1:0)
/Vidmer 36 - Stage 86/

Lajpcig - Štutgart 3:1 (1:0)
/Šabo ag 45, Diomande 53, Romulo 90+1- Tomas 65/

Sankt Pauli - Borusija Menhengladbah 0:4 (0:2)
/Tabaković 15, 40, Maćino 57, Fraulo 80 /

Union Berlin - Frajburg 0:0

Bajern - Bajer Leverkuzen 3:0 (3:0)
/Gnabri 25, Džekson 31, Bade ag 44/

Nedelja

15.30: (2,20) Keln (3,60) Hamburger (3,40)

17.30: (3,00) Volfzburg (3,60) Hofenhajm (2,40)

***Kvote su podložne promenama


tagovi

Bajer LeverkuzenBajern MinhenBundesligaHari Kejn

Obaveštavaj me

Bajern

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara