Kopa Libertadores: River pred eliminaciom u grupi, Armani i Borha častili Sporting Kristal

Vreme čitanja: 2min | pet. 26.05.23. | 04:22

Samo bod za Milionere i 'fenjer' u grupi D...

River Plata je u veoma teškoj poziciji pred poslednja dva kola grupne faze Kopa Libertadores. Milioneri Martina Demikelisa ponovo su ostali bez celog plena - posle debakla u Brazilu protiv Fluminensea (1:5), sada im je bod uzeo peruanski Sporting Kristal (1:1).

Ono što nikako ne ide naruku argentinskom velikanu jeste noćašnje iznenađujuće slavlje bolivijskog Strongesta u susretu sa Fluzaom (1:0). Ovo u prevodu znači da bi River mogao da bude eliminisan za dve nedelje ukoliko ne savlada Fluminense, a Strongest slavi u sudaru sa Sporting Kristalom pred svojim navijačima.

Što se tiče remija u Limi nije lako udeliti epitet tragičara. Jer svojski su se potrudili i golman Rivera, veteran Franko Armani, i kolumbijski napadač Migel Borha. Ovaj prvi napravio je fatalnu grešku u 63. minutu, kada je predao loptu u noge strelcu Jotunu, dok je 30-godišnji golgeter promašio penal u 76. minutu.

Uspeli su gosti nekako da se izdignu posle svega i ipak dođu do izjednačujućeg pogotka preko Rodriga Aliendra šest minuta pre kraja.

Utisak o lošoj partiji Milionera dodatno pojačava podatak da je Sporting Kristal od 73. minuta igrao s igračem manje zbog isključenja Lutigera.