Edinson Kavani (©AFP)

Matador opet strah i trepet: Het-trik za 19 minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 04.03.24. | 01:55

Liga kup Argentine: Boka Juniors na krilima urugvajskog asa Edinsona Kavanija došla do pobede protiv Belgrana – 3:2 (0:1) i ostala u trci za prva četiri mesta u Grupi B, odnosno plasman u plej-of

Napunio je prošlog meseca Edinson Kavani 37 godina, pre nešto više od sedam meseci se vratio na tlo Južne Amerike posle impresivne karijere u Evropi, pojačao je Boku. Nije blistao na startu mandata u slavnom klubu sa Bombonjere. Pre utakmice sa Belgranom dao je samo tri pogotka u plavo-žutom dresu tima iz Buenos Ajresa, od 29. jula kada je debitovao, dugo se čekao Urugvajac da proradi, a protekle noći raspolio je strasti na Bombonjeri, tako gde je fudbal religija.

Da nije zaboravio sa daje golove, nekadašnji as Napolja, Pari Sen Žermena, Mančester Junajteda i Valensije je pokazao u osmom kolu Lige kupa Argentine, kada je bio junak pobede nad Belgranom sa 3:2 (0:1).

Vodili su gosti na kutnom stadionu šampiona Argentine iz 2022. godine posle prvih 45 minuta, ali u nastavku plesao je Matador kao iz najsjajnijih dana kada je bio idol Napolitanaca, kasnije i zvezda pariskih Svetaca. Nije oduševio na Old Trafordu, razočarao je na Mestalji, a sada je na Bombonjeri pokazao da nije još za penziju, da je klasa večna, da i u 37. godini može da bude lider nove Boke.

Za samo 19 minuta je postigao het-trik, dao je tri pogotka, koliko i za prethodnih više od sedam meseca u redovima giganta sa Bombonjere. Prvo je posle faula nad Medinom, sa bele tačke bio precizan, a zatim je još dva puta pogodio mrežu, za erepciju oduševljenja na dupke punom kultnom stadionu, domu velikana iz Buenos Ajresa.

Utorak, 01.00: (2,20) Instituto (3,05) Urakan (3,35)

Kod vodećog gola za Boku u 71. minutu, samo je „bocnuo“ loptu, prevario golmana gostiju, da bi u 80. minutu na asistenciju Langonija lako zatresao mrežu gostiju. Belgrano je u finišu samo smanjio, ali Bombonjera slavi tek treću pobedu u osam kola takmičenja koje je Boka dva puta osvajala. Pobednik Liga kup ide u Kopa Libertadores 2025. godine. Prošle godine je najbolji tim u ovom takmičenju bio Rosario.

Četiri kola pre kraja ligaškog dela sezone, plavo-žuti i dalje nisu na mestu koje vodi u plej-of za pehar. Nalaze se na petom mestu, sa bodom manje od Rasinga u Grupi B.

Godoj Kruz je lider. Do meča sa Estudijantesom imao je impresivan skor od šest pobeda i remi, nije primio nijedan gol, ali je u ovom kolu poražen od Studenata iz Plate sa 2:1 na svom terenu, a pre četiri dana je ispao u polufinalu kvalifikacija za Kopa Libertadores od čileanskog Kola Kola.