©Starsport

Mouče promašio penal, Rinkon ipak doneo pobedu Los Kamionerosima

Vreme čitanja: 2min | sre. 27.07.22. | 03:38

Domaćin stigao do važna tri boda (2:1) protiv Patronata

Fudbaleri Barakas Sentrala savladali su Patronato (2:1) i tako posle dva poraza se vratili na željeni kolosek. Los Kamionerosi su međutim do celog plena stigli znatno teže nego što se očekivalo s obzirom na to da su gosti imali bod u šaci do prvog minuta sudijske nadoknade i gola Sebastijana Rinkona.

Rezervista Barakasa postigao je gol vredan tri boda posle samo osam minuta na terenu na asistenciju Tapije, čime je naplatio igrača više kojeg je njegov tim imao od 40. minuta i isključenja Kastra, ali i ispravio grešku Pabla Moučea koji je dva minuta pre pobedonosnog gola izveo jedanaesterac i bio neprecizan.

Argentinac koji je tokom karijere nosio i dres Crvene zvezde promašajem je bacio senku na duel u kojem je bio asistent za prvi gol domaćinapošto je u 66. minutu sa levog krila nesebično proigrao Kolmana. Gol rivala nije poremetio Patronato, te su gosti i sa igračem manje odgovorili deset minuta kasnije preko Aseveda, međutim u završnici susreta nisu uspeli da očuvaju nerešen rezultat.

Patronato je četvrtim porazom u sezoni ostao na 14 bodova posle deset kola, dok je Brakas sada na dva manje uz skor od po tri pobede i remija, uz četiri utakmice praznih šaka.

ARGENTINA 1 – 10. KOLO

Sarmijento – Kolon Santa Fe 1:3 (0:1)