Radost igrača Verone (©Reuters)

Nema ljubavi za Inter u Veroni, velika majstorija Lazovića (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 09.07.20. | 23:51

Srpski as zablistao u 2. minutu

U gradu ljubavi nema ljubavi za Inter. Od večeras tim Antonija Kontea je pao na četvrto mesto, da gleda Atalanti u leđa, pošto je u Veroni u poslednjim minutima utakmice ispustio pobedu – 2:2.

Krvava borba, velika upornost doneli su Veroni bod, kao nagradu što nije pala ni kada je dopustila rivalu da preokrene rezultat. Bodovi nisu „o glavu“ domaćinu, teško da baš može do Lige Evrope, ali čast i ugled su u pitanju, nema borbe sa pole snage.

Meč je krenuo fenomenalno za žute. Majstoriju je izveo Darko Lazović. Dobio je loptu na 40 metara od gola, po levoj strani i sve odradio potpuno sam. Iako su mu tokom akcije dobacivali „sredina, sredina“, jer se apsolutno svaka reč čula na praznom stadionu, srpski reprezentativac je solo partituru završio trkom do prve stative i preciznim udarcem za 1:0.

Interu se sve otvorilo u nastavku. Najpre je Kandreva u 49. minutu odbitak od stative, nakon Lukakuovog šuta, smestio u gol, da bi u 55. njegov centaršut pogodio Dimarka i prevario golmana Verone Silvestrija.

Mirisalo je na pobedu Intera. Ni jači od Verone ne mogu tako lako da se podignu nakon takvog preokreta. Ali, žuti su uspeli. Migel Velozo je nogom tukao kao rukom, u sami ćošak – 2:2. Bod ostaje na Bentegodiju.