Nije ušlo ono što je moralo, a onda se Šefild samouništio! Liverpul srećno do sedme pobede u Premijer ligi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 28.09.19. | 15:34

Žoržinjo Vajnaldum na prilično srećan način savladao Dina Hendersona - 1:0

Liverpul je još uvek nezaustavljiv! Redsi nisu blistali u Šefildu, propisno se obrukao Sadio Mane, ali se na kraju Junajted samouništio. Za to je bio odgovoran golman domaćih Din Henderson, kojem je lopta u 70. minutu utakmice prošla kroz ruke i noge nakon snažnog, ali ne i neodbranjivog udarca Žoržinja Vajnalduma - 1:0 (0:0).

Ekipa Jirgena Klopa ima maksimalan 21 bod nakon sedam odigranih kola, čime se značajno odmakao od Mančester Sitija, koji gostovanje Evertonu dočekuje sa čak osam bodova zaostatka za liderom.

Šefild je takođe znao da zaprati golu Adrijana, još pre prilika Sadija Manea, gostima je zapretio Kalum Robinson, dok su pre gola Vajnalduma pripretili Norvud i Flek. Pet minuta pre kraja utakmice Lion Klark je propustio poslednju šansu domaćina da stigne do izjednačenja.

Mane je prvo pretiuo u 34. minutu, kada je očajno šutirao nakon dobrog kontranapada svog tima, dok je 10 minuta kasnije pogodio stativu sa samo nekoliko metara udaljenosti.

Liverpul je imao ogromu prednost u posedu lopte, ali to nije bila onako tečna igra kako bi želeo Jirgen Klop, posebno jer je otvarala mogućnosti domaćinu da odgovori iz drugog plana.

Redsi su napravili odličnu uvertiru utakmice sa Salcburgom u Ligi šampiona, dok će narednog vikenda protiv Lestera na Enfildu pokušati da zadrže maksimalan skor pred reprezentativnu pauzu.