Opet se dogodilo, velika četvorka bez pobede na startu meksičke Aperture (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 27.07.21. | 05:08

Kruz Azul poražen od Mazatlana - 0:2

Ne događa se baš često, ali nije ni nekakvo specijalno čudo, s obzirom na kvalitet meksičkog klupskog fudbala. Prvi put od 2016. godine nijedan od klubova takozvane velike meksičke četvorke nije slavio na startu Aperture. Čivas je prethodno izgubio od San Luisa (2:1), Klub Amerika je remizirala sa Kveretarom (0:0), a Pumas sa Atlasom (0:0), a crni niz je upotpunio Kruz Azul, koji je neočekivano poražen na svom terenu od Mazatlana - 0:2 (0:1).

Aktuelni osvajač Klausure u ovaj okršaj je ušao kao veliki favorit, bio je prilično ambiciozan i motivisan da krene na pravi način, ali je naleteo na izuzetno organizovanog protivnika, koji je uspeo da iskoristi svoje prilike i stigne do slavlja.

Mazatlan je u idealnom trenutku stizao do golova. Poveo je proitiv Nikolasa Dijaza u poslednjim trenucima prvog poluvremena, a onda u 66. minutu duplirao prednost preko Brajana Kolule. Prelomni trenutak se dogodio četiri minuta kasnije, kada je Giljermo Fernandez promašio jedanaesterac za domaće, što je značajno uticalo na motivaciju ekipe Huana Rejnosa u finišu utakmice.

U tom trenutku se još jednom istakao jedan od heroja utakmice, sjajni čuvar mreže Mazatlana Nikolas Vikonis, koji je odličnom paradom ukrotio udarac Kolule.