Pala krv u Rumuniji: Vitorul kiksirao

Vreme čitanja: 1min | pet. 08.11.19. | 21:25

Hermneštad odoleo timu Georgija Hadžija - 1:1

Titula nije prioritet Vitorulu iz Kostance, ali ekipa Georgija Hadžija ponovo je posustala u trenutnoj trci sa Klužom. Hermneštad se još jednom pokazao kao tvrd orah i odoleo gositma iz Konstance – 1:1.

Vrlo dinamičan meč, sa mnogo faulova i konakta odigran je ove večeri u Rumuniji. Pala je i krv, ali na kraju nije bilo pobednika. Vitorul je imao sve u svojim rukama. Posebno od 14. minuta. Tada je Aćim postigao pogodak iz najstrože kazne. Svemu je prethodio vrlo oštar duel u kaznenom prostoru domaćina. Tada je štoper domaćih Stojka žestoko skočio i udario po licu Mateija. Ništa nije pokazano u prvom trenutku, ali su arbitri promenili odluku ugledavši krv na licu veziste gostiju... Dosuđen je penal koji je realizovao Aćim.

Na identičan način izjednačio je Hermenštat. Bezopasan šut sa 30 metata rukom je dokačio Tiru. Za arbitra nije bilo dileme. Pokazao je kreč. Siguran je bio.

U drugom poluvremenu nije bilo mnogo šansi. Po jedna sa obe strane. Sve se svelo na borbu i oštre duele na sredini terena. Isključen je Petersku, ali Vitorul nije uspeo da stigne do tri boda.

Rumunija 1 – 16. kolo