Tuga crno-belih (©MN Press)

PARTIZAN - OCENE: Pavlovićeva labudova pesma, neumorni Sadik i propast sezone za Miloševića

Vreme čitanja: 4min | sre. 24.06.20. | 22:41

Odskočio i Stevanović, dobro odigrali i Natho, ali...

VLADIMIR STOJKOVIĆ 6 - Nije imao mnogo posla golman Partizana tokom 120 minuta igre, ali te dve lopte koje su išle u okvir gola, tamo su i završile. Očekivalo se da iskusni golman bude prednost crno-belih kod penala, ali nije uspeo da ukroti nijedan udarac Novosađanima.

NEMANJA MILETIĆ 6 - Bez učinka napred, sa povremenim ispadanjima u odbrani. Iako kod prvog gola nije on skrivio tu matnu situaciju, dopustio je da mu Vukadinović pobegne i neometan sa pola metra ćušne loptu u gol.

BOJAN OSTOJIĆ (do 46. minuta) 6 - Bio je bolja polovina štoperskog tandema u prvom poluvremenu, koliko je igrao. Zatvorio je nekoliko situacija, oduzeo nekoliko lopti, a onda iznenada se nije pojavio na terenu u drugom poluvremenu. Verovatno povreda, drugog razloga nije bilo.

STRAHINJA PAVLOVIĆ 5,5 - Ono kad odlikaš na opšte iznenađenje zasluži jedinicu. Sve do 96. minuta mladi štoper Partizana je bio najslabiji igrač na terenu, direktni krivac za oba primljena gola crno-belih. I pored te dve greške bio je od starta nesiguran, poljuljan, nije ličio na sebe. Postigao je gol u poslednjem minutu, koji je doneo Partizanu produžetke i šansu da ipak sačuva trofej, ali kada se podvuče crta, Pavlović neće po dobrom pamtiti oproštajnu utakmicu od svog kluba.

SLOBODAN UROŠEVIĆ 6,5 - Korektno, borbeno, bez većih grešaka. Išao je u napad kad god je mogao, ali tu već neko vreme nedostaje njegov konkretniji učinak.

(©Starsport)(©Starsport)

ALEKSANDAR ŠĆEKIĆ (do 46. minuta) 5,5 - Jedna od najlošijih partija otkako je u Partizanu. Uporno je kasnio u postavljanjima, pa napravio sijaset prekršaja, a u predaji lopte je bio jednako loš, imao je predvidljiva i netačna rešenja. Nije ličio na sebe.

SAŠA ZDJELAR 6,5 - Motor Partizana, kidisao je tokom svih 120 minuta igre, nije stajao. Oduzimao je i nosio loptu, gradio svom timu i razgrađivao rivalu koliko je god mogao. Na kraju je dobar utisak promašio promašenim penalom, koji je otvorio Vojvodini put do pehara.

LAZAR MARKOVIĆ (do 31. minuta) 5,5 - Ne ide. Niti je to igra kakva se očekuje od igrača takvog renomea, a usledila je još jedna povreda, zbog koje je morao iz igre posle pola sata. Lopta ga ne sluša kao nekad, a prostora da iskaže brzinu ovog puta nije bilo.

BIBARS NATHO 6,5 - Moglo je i više i bolje, ali da nije bilo Izraelca, teško da bi Partizan ove večeri i došao do protivničkog šesnaesterca. Delio je lopte da se raširi odbrana Vojvodine, ali je nedostajalo onih njegovih pasova koje spajaju saigrače sa golom. Sa bele tačke očekivano siguran.

TAKUMA ASANO (do 72. minuta) 6 - Slabo. Uspeo je da uđe u dve dobre šanse, koje nije iskoristio. U odbrani po običaju disciplinovan i pouzdan, ali generalni utisak - tanak. Ekipe koje se zatvore i skrate prilaze golu su "smrt" za Japanca, tu se on teško snalazi.

Umar Sadik (©Starsport)Umar Sadik (©Starsport)

UMAR SADIK 7 - Najbolji pojedinac u timu Partizana. Neumoran, gotovo nezaustavljiv. Razvlačio je odbranu Vojvodine kao testo za štrudlu, sve što su crno-beli napravili u ovom finalu bilo je delo nigerijskog napadača. Nije imao sreće da jako dobru partiju kruniše golom, Rockov mu je dva puta skinuo odlične šanse i "more" nekih manje opasnih pokušaja.

IZMENE

FILIP STEVANOVIĆ (od 31. minuta) 7 - Uneo je živost u igru Partizana kada je ušao, uporno je pokušavao sa svih strana, postigao gol za 2:1, imao još jedan sjajan udarac koji je Rockov odbranio.

SEJDUBA SUMA (od 46. do 77. minuta) 6,5 - Krenuo je odlično, uneo kreaciju u igru Partizana, odmah je Sadika "spojio sa golom" i umesto da bude prevaga u korist crno-belih u drugom delu, povredio se u finišu i izašao je kada je bio najpotrebniji.

UROŠ VITAS (od 46. minuta) 6,5 - Odigrao je dobro. Ušao je umesto Ostojića i pokazao da za štopera vrlo dobro barata loptom. Bio je siguran sa loptom, često je odlazio na polovinu protivnika, a u odbrani je, iako je stajao gotovo na centru, odradio kvalitetan posao. Verovalo se da će biti siguran izvođač za Partizan, jer ima reputaciju odličnog šutera, a poslao je loptu s bele tačke na severnu tribinu.

LAZAR PAVLOVIĆ (od 77. minuta) 6 - Ništa. Mnogo hteo, mnogo započeo, ali konačan saldo je mršav. Prečesto je pokušavao da između trojice igrača nađe prolaz, lopte se oslobađao sporije nego što je trebalo. Njegova kreacija je nedostajala Partizanu večeras, pogotovo u produžetku gde je bio među najsvežijim igračima.

BOJAN MATIĆ (od 72. minuta) 6 - Bez pravog učinka. Nije uspeo ni da uđe u šansu, niti da stvori neku priliku saigračima. Igrači Vojvodine, sa kojima je igrao do zime, poznaju ga savršeno i nisu mu dozvolili da dođe do izražaja.

TRENER

SAVO MILOŠEVIĆ 5,5 - Nije uspeo da odbrani trofej koji je osvojio prošle godine. Njegov tim večeras nije ličio na sebe. Nesiguran start, kao da su igrači Partizana bili uplašeni, stegnuti, sa velikim respektom prema rivalu. Ili možda previše nadmeni? Ni ritma, ni igre... U drugom delu bolje, a posle 0:2 crno-beli su krenuli više stihijski, na sve ili ništa i uspeli su da se izvuku. Čudno je koliko je Partizan u produžecima, iako igrački jači na terenu i u boljem trenutku, praktično bacio 30 minuta igre, a da nije ni pokušao da napadne Vojvodinu i dokusuri je, kad je stajala na staklenim nogama. Navikli smo se na mnogo više od Miloševića i njegovog tima u velikim mečevima.