Procvetalo cveće i u Roterdamu

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.09.19. | 16:44

Fajenord savladao Den Hag na De Kajpu

Lepši dani i Roterdamu. Fajenord je vezao drugu uzastopnu pobedu u prvenstvu, a prvui na svom De Kajpu. Izabranici Japa Stama savladali su Den Hag na svom terenu rezultatom 3:2, a njegovi igrači postigli su svih pet golova. Komični autogolovi Edgara i Tapije u finišu meča zakomplikovali su posao domaćinu, koji ipak nije dozvolio potpuno iznenađenje na svom terenu.

Fajenord je fantastično otvorio utakmicu, već u 33. minutu imao ogromnu prednost zahvaljujući golovima Karsdorpa, Narsinga i Fera, posle čega je delovalo da će rutinski stići do pobede. Sve do do 77. minuta je delovalo da će biti tako, a onda je neshvatljivo loptu iza leđa Vermera poslao Edgar, a samo pet minuta kasnije i Tapija. Ipak, u poslednjim trenucima utkamice nije bilo prilika pred golom domaćina.

Stamova ekipa se probila na sedmo mesto sa devet bodova nakon pet odigranih kola, dok je Den Hag prekinuo niz od dve pobede i pretrpeo treći poraz u sezoni. Gostimna je to u ovom trenutku dovoljno za plasman na tek 14. mesto na tabeli.

Fajenordu je ovo bilo zagrevanje za gostovanje Rendžersu u grupnoj faziu Lige Evrope, posle čega ga očekuje gostovanje Emenu, gde ne bi trebalo da ima problema kada je u pitanju osvajanje bodova, a potom dve prvenstvene utakmice kod kuće sa AZ Alkmarom i Tventeom. Tu će imati šansu da se u potpunosti vrati u vrh tabele.

HOLANDIJA 1 - 6. kolo

Ajaks - Herenven  4:1 (2:1)