Sadikovo poluvreme iz snova: Het-trik za pola sata! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 03.01.21. | 22:32

Sjajna partija napadača Almerije

Umar Sadik je odigrao verovatno najbolju utakmicu karijere.

Napadač Almerije na fantastičan način otvorio je 2021. godinu - het trikom za manje od pola sata duela sa Ponferadinom, sedmoplasiranim timom Segunde. Bivši špic Partizana pogađao je u 2, 21. i 29. minutu, a mogao je i do četvrtog pogotka, ali ga je sprečila prečka. Za prvi je odlično izbegao ofsajd, za drugi bio najspretniji posle centaršuta iz kornera, a kod trećeg je mogao i da se obruka bespotrebnim driblanjem, ali se odlično snašao i iz klizećeg poslao loptu u mrežu. Ta tri gola bili su dovoljni za pobedu 3:1, pošto su gosti u drugom delu uspeli samo da ublaže poraz pogotkom Ćura u 82. minutu.

Pre ove utakmice, 23-godišnji Nigerijac je postigao šest golova u 18 prvenstvenih nastupa.

Pored njega, u startnoj postavi domaćeg tima bio je i Nikola Maraš, dok je Radosav Petrović ušao u 80. minutu. Almerija je s ova tri boda prišla na jedan manje od Espanjola i Majorka, koja je odigrala 2:2 s Ovijedom u gostima i tako plavo-belima iz Barselone prepustila vrh zbog bolje gol-razlike.