Silue je zlatna Sivićeva izmena, Jamajkanac iz Voždovca napravio glupost

Vreme čitanja: 2min | pon. 26.02.24. | 18:21

Lučanci se pobedom nad Voždovcem ozbiljno približili evropskoj zoni – 2:0

Ne puni oči Mladost iz Lučana, ne igra atraktivno, ali radi posao. Drugim uzastopnim trijumfom bez primljenog gola ekipa Tomislava Sivića ozbiljno se približila evropskoj zoni, i stigla do sedmog boda u prolećnom delu Mozzart Bet Superlige: 2:0 protiv Voždovca.

Sa druge strane Zmajevi su nastavili da tonu i dovedu u pitanje mesto u plej-ofu. Rekao bi neko, ništa čudno i neoubičajno, s obzirom da se Voždovac u zimskom prelaznom roku fokusirao na izlazne transfere.

Na kraju su presudile izmene trenera domaćeg tima Tomislava Sivića i velika glupost napadača gostiju Flemingsa. Jamajkanac iz redova Zmajeva je početkom drugog poluvremena bez lopte udario Andrića i uticao da gosti izgube kontrolu igre. Pre toga Voždovac je bio nešto bolji u sudaru dva slaba rivala. Brojčana prednost dala je mogućnost Tomislavu Siviću da krne napred, i uvođenjem Siluea dodatno optereti odbranu Voždovca.

Bio je u velikoj golgeterskoj krizi napadač iz Obale Slonovače, ali je danas lepo trznuo na centaršut iskusnog Varjačića i doneo prednost ekipi iz Dragačeva. Na taj način Silue je prekinuo golgeterski post, koji je trajao 13 mečeva. Osam minuta pre kraja pogodio je još jedan rezervista Mladosti, mladi Veličković.

Moći će da čestita igračima Tomislav Sivić na svemu urađenom ovog proleća, ali teško da će biti zadovoljan utiskom iz prvog poluvremena. Posle šuta Varjačića iz slobodnog udarca u drugom minutu, Lučanci su bili totalno bezopasni. Prvo poluvreme završili su bez udarca u okvir gola. Voždovac je bio bliži pogotku, pošto je uidarac Petrovića odbranio Saša Stamenković, dok je Flemingsov pokušaj završio pored gola.-

Delovalo je da će Voždopvac pre postići pogodak, ali je onda Flemings sve promenio.

MLADOST – VOŽDOVAC 2:0 (0:0)