Pogodak Ivana Milosavljevića (©Starsport)

Skupe greške Balaža i Đorića: TSC daleko od Evrope, Pazar s penala u 87. odneo bod s Voždovca

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.11.20. | 15:58

U 15. kolu Superlige...

Dva iznenađenja u mečevima 15. kola Superlige koji su se igrali od 14 sati. Voždovac je ispustio već viđenu pobedu protiv Novog Pazara (1:1), dok je Napredak šokirao TSC rezultatom 2:1. I sve posle velikih grešaka igrača favorizovanih timova.

Na krovu tržnog centra, Voždovac je 80 minuta imao gol prednosti, pošto je već na startu meča Ivan Milosavljević pobegao Lazaru Pajoviću i načeo goste, ali je sav trud Zmajeva pao u vodu u sajmom finišu meča. Centaršut Pazara iz prekida neoprezno je rukom dirao Ivan Đorić i sudija Nenad Minaković je opradvano svirao penal koji je gostima doneo izjednačujući gol Nikole Nedeljkovića, a beogradski tim ostavio bez pobede, toliko potrebne posle poraza od Čukaričkog kojim je u prošlom kolu prekinut odlični niz od 13 bodova osvojenih iz poslednjih pet mečeva. Taman kada se učinilo da će se Zmajevi priključiti borbi za Evropu Đorićeva žuta minuta i dva izgubljena boda.

TSC je ostao bez sva tri, jer nikako da počne da, kao prošle sezone kada je izborio debitantski nastup u Evropi, u kontinuitetu beleži dobre rezultate. Pred reprezentativnu pauzu otresli su Mladost sa 5:0, a sada razočaranje pod Bagdalom. Pre toga su imali 7:0 protiv Pazara, pa remi s Čukom i poraz na Voždovcu.

Puno oscilacija i u 90 minuta u Kruševcu. Alen Melunović je u 20. minutu glavom pogodio za 1:0, zatim je Vasilije Đurić izjednačio, ali samo da bi posle dva minuta Bojan Balaž, 19-godišnji bonus štoper Topolskog sportskog kluba predao loptu u noge Srđana Kočića kome nije bilo teško da u jedan na jedan situaciji sa Nenadom Filipovićem postigne i drugi gol za Napredak.

Čarapani su se tako bar približili sigurnoj zoni, dok je TSC ostao u sredini tabele, sada sa već pet bodova zaostatka za Čukaričkim, Spartakom i Proleterom. S tim da ne brine toliko taj zaostatak, koliko sve te greške u igru Topolskom sportskom klubu.