Spektakl na Grbavici i istorijski trijumf Veleža, Vladan Milojević pao na debiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 22.07.21. | 22:28

Mostarci izjednačili golom kakav se retko viđa...

Treća utakmica u Evropi posle pauze od 32 godine i treća pobeda! I to kakva - veličanstvena! Jedan od najsimpatičnijih klubova velike Jugoslavije - mostarski Velež tukao je na sarajevskoj Grbavici favorizovani AEK sa 2:1 i tako naneo vrlo neprijatan poraz srpskom stručnjaku Vladanu Milojeviću na njegovom debiju na klupi grčkog tima.

Ovo je bez sumnje najveći evropski uspeh Veleža još od 1988. godine i velikog trijumfa protiv Borusije iz Dortmunda na stadionu pod Bijelim brijegom.

Četa mladog stručnjaka Feđe Dudića ne samo da je srušila sedam puta skuplji sastav (po specijalizovanom Transfermarktu Velež vredi oko 5.000.000 evra, a AEK 35.000.000), nego se slobodno može reći da ga je i nadigrala. Domaćin je bio bolji u svim statističkim kategorijama. Imao je više opasnih napada, više šuteva ka golu, više u okvir, veći posed lopte. Jedine dve odbrane golman Veleža Slaviša Bogdanović uknjižio je u finišu utakmice.

A da sve bude spektakularnije pobrinuo se Omar Pršeš, vezista Mostaraca, koji je u 14. minutu postigao verovatno najlepši pogodak u ovosezonskom izdanju evrokupova.

Sve to ulepšao je i uveličao svojom eksplozijom oduševljenja poznati komentator Marjan Mijailović...

Valja pomenuti da trijumf Veleža dodatno dobija na značaju ako se zna da je AEK poveo rano. Igrao se 12. minut kada je Iranac Ansarifard pogodio za 0:1. Domaće iz pepela podigla pomenuta bomba Pršeša, a za potpuni preokret potrudio se Dženan Zajmović pogotokom u 53. minutu.

Razumljivo, imao je AEK više od igre u završnici, ozbiljno pritegao domaćina, ali nije uspeo da dođe do izjednačenja. Štaviše, najbolju priliku u finišu imao je Vehabović u 87. minutu.

Ostao je 2:1 i Mostarci na revanš u Atinu putuju s puno očekivanja.

Ali daleko je revanš. Ovo je noć za slavlje svih Mostaraca. I počelo je na Grbavici...

Iznenadio je Velež, ali iznenadila je i Sutjeska koja je u Nikšiću uspela da odoli Makabiju iz Tel Aviva - 0:0. Posao je im je olakšala činjenica da su Izraelci skoro čitavo drugo poluvreme igrali s igračem manje.

FCSB se mučio sa Šahtjor Karagandijem, ali je slavio. Gent i Bazel bili su veoma sigurni (4:0 protiv Volerenge i 3:0 protiv Partizanija iz Tirane), baš kao i Rijeka na gostovanju Gziri - 2:0.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU KONFERENCIJE – 2. KOLO (PRVI MEČEVI)

Domžale - Honka 1:1 (0:0)