©Reuters
©Reuters

Svakom snu dođe kraj, samo je problem kad te probudi Bajern! Frajburgu na surov način srušene iluzije o tituli (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.10.22. | 21:50

Ubedljivo slavlje ekipe Julijana Nagelsmana i prvi težak poraz sastava Kristijana Strajha - 5:0

Pobeđuješ sve redom, oduševljavaš nemačku i evropsku javnost, put u Minhen dočekaš nakon ubedljivog slavlja nad u Nantu (4:0), a onda ti svo to skupljeno samopouzdanje surovo uništi moćna fudbalska mašina - Bajern! Ekipa Julijana Nagelsmana je ozbiljno spustila na zemlju odlični Frajburg i praktično mu već sada ugasila svaku nadu da uopšte može da se upusti u bitku za "salataru" - 5:0 (2:0).

Nemoć očigledno preumorne ekipe Kristijana Strjha najbolje se oslikala kroz činjenicu da je Frajburg meč okončao bez udarca u okvir gola, a praktično i situacije da ugrozi gol gotovo nezaposlenog Svena Ulrajha. Sa druge strane, Bajern je prilično sigurno ušao u meč, a onda golovima Gnabrija i Čupo Motinga već nakon nešto više od pola sata igre imao ogromnu prednost.

Leroj Sane i Sadio Mane su na otvaranju drugog poluvremena definitnivo razrešili pitanje pobednika, ali Bajern ne bi bio Bajern da ne iskoristi i poslednju situaciju da dokusuri protivnika. Ta čas je pripala Marcelu Zabiceru u 80. minutu utakmice.

Bavarci ne samo da su bili ubedljivi, već su se pošteno trudili da spektakularnu fudbalsku predstavu učini dodatno ubedljivijom. Tako je Gnabri fenomenalno reagovao glavom kod prvog gola, a Mane sjajno lobovao nemoćnog Marka Flekena kod četvrtog u 55. minutu utakmice. Na kraju je i Zabicer bio na pravom mestu da spusti zavesu na fenomenalnu partiju svog tima.

Bajern je prišao na četiri boda udaljenosti fenomenalnom Union Berlinu, mada deluje prilično jasno i izvesno da će u jednom trenutku prosto preovladati kvalitet Nagelsmanovog tima.