Star Sport
Star Sport

Tuča bez rukavica i pobednika: Dobar fudbal na Karađorđu i povratak Voše u tri minuta

Vreme čitanja: 3min | sre. 05.08.20. | 22:54

Na kraju podela bodova - 2:2

Već u drugom kolu Superlige Srbije imali smo derbi ekipa koje pripadaju vrhu našeg fudbala. Vojvodina je dočekala Čukarički i možemo slobodno da kažemo da smo gledali jako dobru i zanimljivu utakmicu.

Čuki je pripalo prvo poluvreme, Voši drugo, a na kraju je bilo 2:2 (0:1). Prava tuča bez rukavica i pokazatelj u kom pravcu treba da ide naš fudbal. Mnogo akcija, golova, prilika… Čukarički je vodio sa 2:0 u 54. minutu, a već u 57. bilo je 2:2. Sjajan povratak Voše kakav se ne viđa često.

Možda je i bilo najpravednije da obe ekipe uzmu po bod. Mada je ukupan utisak da je Voša bila na korak bliža trijumfu.

Nekako se od početka videlo da je Čukarički Aleksandra Veselinovića spremno izašao na crtu osvajaču Kupa. Nenad Lalatović kao da nije dovoljno naoštrio svoje učenike, a to mu je inače specijalnost, pa su gosti sa Brda bili bolji i više pretili u prvih 45 minuta.

Videlo se to kod pokušaja Puškarića kada je Simić dobro odreagovao, ali spasa za Vošu nije bilo pred sam kraj prvog dela igre kada je strelac bio perspektivni štoper Stefan Šapić. On je u stilu najboljih napadača iskoristio centaršut sa leve strane i nogom poslao loptu u mrežu. Simić je bio nemoćan, a beogradski sastav je imao prednost od jednog gola na odmoru.

Kada je Čukarički u 54. minutu došao do 2:0 preko prelepih poteza Ezea koji je bio strelac protiv bivšeg kluba, delovalo je da su gosti već obezbedili nova tri boda. Ali, to sve kao da je razljutilo momke Nenada Lalatovića, pa je usledio pravi uragan. Da se našalimo - možda bi Čuki bilo bolje da nije dala taj drugi gol.

U roku od TRI minuta Vojvodina je izjednačila na 2:2! Kakav je to nalet adrenalina bio na Karađorđu, a Lalatović je svojim bodrenjem samo sipao benzin na vatru. Prvo je precizan bio Čović sa sve čalmom na glavi, da bi Saničanin u stilu najboljih napadača minut kasnije zakucao loptu u mrežu.

Lalatović je to sve veoma emotivno pratio sa strane, pa je čak posle drugog gola od radosti šutnuo flašicu na atletskoj stazi.

Ni do kraja ova dva borca nisu posustajala, Voša je bila bliža pobedi, ali nije imala na kraju snage za potpuni preokret. Čuka je gubila snagu, a Vojvodina nije uspela da iskoristi prostor i šansu koji su se ukazali.

Na kraju, obema ekipama po bod. Šteta što ije bilo navijača na stadionu pa da ugođaj bude još potpuniji.