©MN Press
©MN Press

Voždovac na krovu dao 15 golova za dve nedelje, Burmaz nastavio poteru za Saldanjom

Vreme čitanja: 4min | pet. 15.12.23. | 19:53

'Petarda' Zmajeva protiv Železničara u 19. kolu Mozzart Bet Superlige

Početkom oktobra Voždovac je zapao u krizu i survao se u donji deo tabele, ali je Marko Savić u međuvremenu uspeo da podigne ekipu i vrati je na period sa početka sezone, samim tim i u gornji dom. Zmajevi ponovo pobeđuju, Zmajevi su ponovo legitimni kandidat za mesto u plej-ofu Mozzart Bet Superlige. I ne samo to, već ponovo, kao u uvodnim nedeljama šampionata, čine da utakmice srpskog šampionata usled nešto slabijih uslova za igru u zimskom periodu ne budu 'teške' za gledanje. I po pravilu obiluju golovima.

Početkom decembra sa krova Tržnog centra IMT je ispraćen sa četiri komada, četiri dana kasnije na istom mestu je Radnički iz Sremske Mitrovice u Kupu Srbije izvukao ‘šesticu’, a večeras je u okviru 19. kola u Zaplanjskoj ulici stradao i Železničar iz Pančeva, još jedan novajlija u superligaškom društvu – 5:1 (2:0).

Petnaest golova postigla je beogradska ekipa na svom terenu u razmaku od nepune dve nedelje, a računajući samo superligaške mečeve, od starta sezone je na devet utakmica pred svojim navijačima mrežu rivala tresla 19 puta, manje jedino od lidera Crvene zvezde (25). I ne samo to, već je uz stadion Rajko Mitić, onaj na krovu Tržnog centra jedini u jesenjem delu šampionata sa kojeg gosti nisu uspeli da odnesu čitav plen (pet pobeda, četiri remija).

Odlični rezultati Zmajeva poklopili su se sa podjednako dobrim izdanjima Džuniora Flemingsa. Po dolasku u klub nije odavao utisak igrača iz lige petice, ali se Jamajkanac vremenom privikao na srpski fudbal i od utakmice sa Radničkim počeo da opravdava status člana Tuluza. Timu iz Sremske Mitrovice tresao je mrežu dva puta, u prošlom kolu protiv Radnika postigao prvenac u Superligi, a u sudaru sa Železničarom upisao i prvu asistenciju u domaćem šampionatu. Odnosno dve, jer je već u 9. minutu lako prevario Stefana Purtića na desnom boku i kao na tacni poslužio Bogdana Jočića (njegov treći gol na poslednje tri utakmice u svim takmičenjima koje je odigrao), da bi samo 12 minuta kasnije sa centra igrališta povukao kontranapad i odložio loptu za Mihajla Neškovića (njegov treći gol u poslednja četiri meča), koji je otvorio stopalo i poslao je u dalji ugao.

Prvi deo utakmice prošao je u znaku brzonogog momka sa Jamajke, ali je u nastavku glavnu reč vodio Borisav Burmaz, od večeras osamostaljen na drugom mestu liste strelaca, pošto je u razmaku od svega devet minuta dva puta matirao Mladena Živković i na taj način se profilisao kao najveća pretnja lideru Mateusu Saldanji, poptisniku 12 prvenstvenih pogodaka. Prvi put Burmaz je pogodio praktično po povratku sa pauze, u 50. minutu, na Jočićevo dodavanje kojem je prethodila velika greška Vojislava Stankovića, drugi put pred istek sat vremena igre natrčavši na ubačenu loptu rezerviste Filipa Antonijevića. Levi bočni Voždovac je u igru ušao na poluvremenu umesto Bogdana Vaštšuka i ubedio Savića da o njemu u budućnosti razmisli kao o potencijalnom starteru. Ne samo asistencijom. već i golom iz 56. minuta koji je 'ugurao' između dva Burmazova. I njega je Stanković 'prizvao' lošom intervencijom...

Imao je i Železničar svojih šansi. Stefan Hajdin je početkom drugog poluvremena sa 'kapice' u trku gađao malo preko gola, Andrija Katić je uz pomoć stative zaustavio sjajan volej Darija Grgića, takođe sa ivice kaznenog prostora, Aleksandar Đorđević lukavim udarcem sa preko 25 metara uzdrmao prečku, ali je definitivno najbolju priliku za goste propustio Evgen Pavlov sredinom prvog dela, nedugo posle drugog gola Voždovca. Tada je ukrajinski napadač sa višegodišnjim stažom u srpskom fudbalu bio nešto ležerniji, pokušavši da popularnom 'rabonom' smesti loptu u mrežu sa peterca. I mada je Katić uspeo samo da uspori njegov udarac, bilo je to dovoljno da Vukašin Đurđević pred golom počisti opasnost i spreči Dizelku da se ekspresno vrati u život.

Iskupio se 32-godišnji Ukrajinac donekle sredinom drugog poluvremena postavivši konačan rezultat, ali slaba će to uteha biti i njemu i Železničaru kada nije bio precizan onda kada je bilo najpotrebnije.