Fabio Vijeira (©Reuters)

Zna se ko je gazda Porta: Zmajevi na pragu titule (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.03.22. | 23:46

Primera: Sedam kola pre kraja, tim Serža Konseisao zadržao šest bodova prednosti u odnosu na šampiona Sportinga. Plavo-beli dobili Boavistu u gradskom derbiju sa 1:0 golom Vieire

Uspeo je Sporting prošle sezone da iznenadi, osvoji titulu ispred Porta, ali sledi verovatna primopredaja krune u Portugaliji. Sedam kola pre kraja Primeire, Zmajevi su zadžali šest bodova viška u odnosu na velikog rivala iz Lisabona.

U gradskom derbiju Porta, četa Serža Konseisaa je pobedila Boavistu u gostima sa 1:0. Porto je prethodne nedelje ispao iz Lige Evrope, eliminisan je u osmini finala od Liona, pa sada može da se usredsredi na domaći šampionat.

Porto je nastavio fantastičan niz, i dalje je bez poraza u elitnoj ligi Portugalije, a do kraja sezone ga čeka od jačih utakmica samo veliki derbi s Benfikom. Ako se neko čudi ne dogodi, pehar će opet da se preseli na Dragau. U tvrdom meču sa malo šansi, odlučio je gol mladog Fabija Vijeire posle asistencije Evanilsona u 32. minutu. Odlično je Evanilson prošao po levoj strani, uposlio je vezistu Zmajeva koji je zakucao loptu u mrežu komšija.

Panteri su bili inferiori tokom svih 90 minuta. Razlika u klasi je bila evidentna. Domaćin nje uputuo samo jedan šut u u okvir gola čuvara mreže gostiju Dioga Koste.

U nastavku utakmice, Porto je mogao ranije da reši pitanje pobednika, ali Brazilac Evanilson u 62. minutu nije iskoristio jedanesterac. Golman crno-belih, zemljak Rafael Brasali mu je odbranio udarac s 11 metara.

17.00: (18,0) Radnik (7,75) Partizan (1,15)

Srpski reprezentativac Marko Grujić je cele sezone u Portu na granici između startne postave i klupe. Ovog puta je bio rezerva. Ušao je bivši vezista Crvene zvezde, Liverpula i Herte u igru u 71. minutu umesto Vitinja.

U 27. kolu Primeire, uspešni su bili i Sporting, Benfika i Braga.

-------------------

Misliš da poznaješ fudbal bolje od drugih? Mozzart Prognozzer ti pruža šansu da to i dokažeš i osvajaš vredne nagrade svake nedelje! Odigraj odmah potpuno besplatno!