Zrinjski ne ide u Ligu Evrope, Zvezdin Bakula mu spustio rampu bombom sa 20 metara (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 31.08.23. | 22:58

Plemići sutra čekaju rivale u Ligi konferencije

Istorija svakako ove jeseni u Mostaru, Zrinjski je prvi BiH klub koji je obezbedio grupnu fazu nekog evropskog takmičenja - i učinio je to još pre dve nedelje, kada je nadigrao Brejdablik - od noćas je samo jasno da to ipak neće biti ono jače takmičenje, Liga Evrope, nego Liga konferencije.

Na stadionu Pod Bijelim Brijegom LASK je uspeo da odbrani prednost iz Linca. Bili su austrijanci u zaostataku posle prvih 45 minuta, delovalo je da utakmica mogla ode u produžetke (prvi meč 2:1 za LASK), da bi u uvodnim minutima drugog poluvremena nekadašnji vezista Crvene zvezde Branko Jovičić opalio sa više od 20 metara i postigao jedan od lepših i značajnijih pogodaka u karijeri.

Prethodno je iskusni Nemanja Bilbija sa penala doneo vođstvo Zrinjskom...

Utakmica je odigrana u vatrenoj atmosferi, mostarska publika nosila je domaći tim, kome je na kraju glave došlo ipak daleko manje evropsko iskustvo u ovakvim utakmicama, odnosno u ovim fazama. Austrijskom timu ovo će biti četvrti put zaredom da igra grupnu fazu nekog evropskog kupa, pritom, u poslednja dva navrata upravo je preko plej-ofa stizao tamo...

Ajaks je izgubio od Ludogoreca kod kuće (0:1), što je jeste veliko iznenađenje, ali taj neuspeh nema nikakvog utucaja na konačan ishod. Belgijski Union još jednom je bio bolji od Lugana (1:0, ukupno 3:0), dok se od Aberdina očekivalo puno više nakon 2:2 sa Hekenom u Švedskoj.

Škoti su kod kuće izgubili 1:3 i moraće da se zadovolje Ligom konferencije. S dva gola još u prvom poluvremenu sve je rešio Ibrahim Sadik.