Vili Ernangomez (©Starsport)

Barsa naoštrila kandže pred dolazak u Beograd: Virtus zamrznut na -27

Vreme čitanja: 2min | sre. 31.01.24. | 22:31

Posle poraza od Olimpije Milano i Anadolu Efesa, Katalonci iskalili bes na sve slabijim Italijanima

Barselona je pala u prethodna dva kola Evrolige. Iznenada. Iako na strani igra daleko lošije ove sezone, nije se očekivalo da veže poraze od Anadolu Efesa i Olimpije Milano. Ipak, čim se vratila kući - druga priča. Pregazila je Virtus iz Bolonje, koji je posle sjajnog početka sezone krenuo stranputicom. Posle 40 minuta dominacije domaćeg tima 84:57 u Palau Blaugrani.

Katalonci su se tako izdvojili na drugom mesto na tabeli elitnog takmičenja sa bilansom 16-8 i popravili raspoloženje pred gostovanje u Beogradu ekipi Crvene zvezde u narednoj rundi (petak, 20.00). Virtus je s druge strane pretrpeo četvrti poraz na poslednjih pet utakmica, polako klizi na tabeli (trenutno peti) i doživeo je jedan od najtežih poraza u sezoni pred duel sa Partizan Mozzart Betom kod kuće (petak, 20.30).

Interesantno je da su gosti bolje otvorili meč, vodili većim delom uvodne deonice, ali je Barsa u finišu preokrenula i prvi odmor dočekala sa 20:17. Držali su se gosti iz Italije do poslednjih nekoliko minuta prvog poluvremena, kada su Katalonci serijom 11:2 stekli prvu ozbiljniju razliku (41:27).

U trećoj četvrtini je već bilo jasno da nema povratka za ekipu Luke Bankija i da je samo pitanje sa kojom razlikom će izgubiti. A Barselona je bila motivisana da pred svojim navijačima bude što ubedljivija, pa nije popuštala ni na plus 20. Tako je i privela meč kraju serijom 14:2 i na najveću razliku na meču napravila na samom kraju.

Vili Ernangomez je bio najefikasniji sa 17 poena, a ispratio ga je Nikolas Laprovitola sa 16 poena. Dvocifreni su bili i Dario Brizuela i Džabari Parker sa po 11 poena, dok je ogroman doprinos sa devet poena i 13 skokova dao i Jan Veseli. Nikola Kalinić je ponovo radio mnogo dobrih stvari, pa statistika od šest poena i tri skoka ne opisuje najbolje njegovu partiju (proveo 28 minuta u igri, najviše u pobedničkom sastavu).

Kod posrnulog Virtusa, koji još ne može da računa na Tornikea Šengeliju, dvocifreni su bili jedino Isaija Kordinije sa 12 i Ife Lundberg sa 11 poena. Ognjen Dobrić se vratio na teren posle povrede, ali nije hteo Banki mnogo da rizikuje sa srpskim reprezentativcem, koji je proveo manje od pet minuga na parketu i za to vreme ubacio dva poena.