Džru Holidej (@AFP)

Boston sa 25 trojki demonstrirao silu u Los Anđelesu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.12.23. | 00:45

Vodeći tim NBA lige raspucan protiv Klipersa

Drugu utakmicu zaredom Boston Seltiksi ubacili su preko 140 poena. Posle 144:119 protiv Sakramenta, savladali su Los Anđeles Kliperske na njihovom terenu sa 145:108.

Čak 25 trojki 8iz 53 pokušaja) ubacili su gosti, a prednjačio je Džejson Tejtum sa 5/10, koji je sa 30 poena, od kojih 21 u prvom poluvremenu, bio i najefikasniji igrač utakmice i pokazao da problem sa kolenom zbog kojeg je propustio prethodnu utakmicu nije ozbiljne prirode. Pratio ga je Džejlen Braun sa 24 poena i 3/6 za tri, a čak devetorica Bostonovih igrača pogodili su makar jednu trojku.

Domaćine je predvodio Pol Džordž sa 21 poenom, Ivica Zubac je ubacio 16, uz 10 skokova, a Džejms Harden imao 14 poena i 9 asistencija. Sa ovim porazom Klipersi su završili seriju od šest pobeda u svojoj Kripto areni. Ponovo su bili bez Kavaja Leonarda koji je nakon 27 uzastopnih mečeva za LA Kliperse ove sezone pauzirao drugi put uzastopno zbog povrede kuka. Na drugoj strani Boston je bio bez Kristapsa Porzingisa (iskrenuo zglob) i Luka Korneta (istegao mišić).

Od početka meča gostu su bili ti koji su diktirali tempo. U drugoj četvrtini su otišli na dvocifrenu prednost i sa +17 (68:51) dočekali veliki odmor. Ista slika viđena je po povratku na parket. Bostonovi košarkaši su pogađali, a domaćini se trudili da ublaže zaostatak. Pored dalekometne paljbe, Seltiksi su dominirali i u skoku, uhvativši 51 loptu, naspram rivalovih 34.