
Bruka za brukom Partizana! Debi iz noćnih mora za Penjaroju
Vreme čitanja: 4min | pet. 26.12.25. | 19:42
Posle katastrofe u Kaunasu, Partizan Mozzart Bet se sada osramotio protiv Makabija u svojoj kući gde je izgubio 112:87
Poniženje! Jedina adekvatna reč za Partizan u ovom trenutku. Klub iz Humske je počeo da se ponižava iz nedelje u nedelju i evidentno je da ovde ne pamaže ni trener, ni šok terapija, ni publika... Ova ekipa crno-belih izgleda potpuno pregaženo, pobeđeno. Došao je Đoan Penjaroja da pokuša da napravi čudo, stigao je i Kameron Pejn da pomogne, ali sve to je donelo samo još jedak blamantan poraz jer je Makabi istinski deklasirao šampiona Srbije rezultatom 112:87 (30:31, 28:12, 34:16, 20:28).
Ako izuzmemo prvih sedam minuta kada je blistao Kameron Pejn i kada je Partizan čak imao dvocifrenu prednost. Sve posle toga je bila bruka za ovu ekipu i svakog igrača koji je igrao večeras.
Izabrane vesti
Makabi je imao ogromnih 30 poena razlike već tokom treće deonice. Stotku su prebacili već početkom četvrtog kvartala i tako začinili ovaj, verovatno, najmučniji period u Partizanovoj istoriji.
Da Makabi nije u potpunosti stao u poslednjih pet minuta, možda bismo svedočili još jednom rekordnom porazu.
OCENITE IGRU KOŠARKAŠA PARTIZANA VEČERAS
Tužno je izgledalo na tribinama kada je utakmica počela. Umesto da Arena gori kao što su ljubitelji košarke navikli, sve je bilo nekako mlako na tribinama. Kao da nije Evrolige. Međutim, Kameron Pejn je bio tu da to promeni, barem na kratko. Momak koji je stigao pre nekoliko dana je odigrao svojih prvih pet minuta evropske košarke za pamćenje. Ukrao je loptu, pa odmah ubacio prvi od tri trojke u uvodnoj četvrtini. Šutirao je bez promašaja i upravo je novo lice u ekipi uspelo koliko toliko da podige publiku, ali i ostatak tima jer je Partizan u jednom trenutku šutirao 6/9 sa distance što je donelo i dvocifrenu prednost. Međutim, bajkovit početak je bio kratkog daha jer je sve posle toga bila potpuna katastrofa.
Čim su krenule izmene, krenuli su i problemi. I to žestoki. Napad bez Pejna nije postojao, sve je ponovo išlo kroz ruke Dvejna Vašingtona koji ništa nije mogao da pogodi i Makabi je veoma brzo istopio dvocifren zaostatak i poveo počekom drugog kvartala 36:31.
Skoro šest minuta Partizan nije postigao koš, ali zato odbrana kao da nije ni postojala. Vašington je na kratko prekinuo nalet gostiju iz Tel Aviva trojkom, ali osim uvodnih sedam minuta utakmice, igra Partizana je prestala da postoji. Znalo se da se filozofija Penjaroje zasniva na brzom napadu, ali kada ništa nije ulazilo, a odbrana nije postojala, brzo brzo je Makabi zatrpao koš crno-belih. Uostalom rezultat 43:58 na poluvremenu dovoljno govori, a tu su bili i žestoki zvižduci.
Ako ste mislili da je druga deonica bila loša, onda kataklizma koja se dogodila u trećoj je toliko bila mučna da oni koji je nisu gledali mogu da se pohvale kako su izbegli da vide potpunu bruku. Kako drugačije okarakterisati kada se ekipa do tih mera raspadne da Makabi posle tri četvrtine ubaci nestvarnih 92 poena. Da Partizan bude preko 30 poena u zaostaktu, da se koševi Tajrika Džonsa prate žestokim žvižducima, da pojedini navijači napuštaju tribine već posle treće deonice...
Makabi je ubacio 100 poena na sedam minuta pre kraja utakmice...
Publika u tim momentima nije ni pratila šta se dešava na terenu već je skandirala: "Lakić, kapiten"... Uz Bongu jedini igrač koji je dobijao aplauze i kada je bilo kristalno jasno da će se upisati još jedan težak poraz.
18. KOLO EVROLIGE
PARTIZAN MOZZART BET - MAKABI TEL AVIV 87:112 (31:30, 12:28, 16:34, 28:20)
Dvorana: Beogradska arena
Sudije: Migel Anhel Perez, Arturas Sukis, Mikele Rosi
Partizan Mozzart Bet: Murinen, Vašington 8, Osetkovski 8, Marinković 9, Braun 12, Pejn 15, 6as, Bonga 10, Lakić 6, Parker, Fernando 6, Kalates 3, Džons 10, 6sk
Makabi Tel Aviv: Lundberg 3, Hord 9, Klark 7, Santos 10, Lavi 2, Voker 20, Sorkin 17, Briset 11, Rajman 8, Di Bartolomeo 5, Lif 14, Blat 6

EVROLIGA, 18. KOLO
Utorak
Dubai - Olimpija Milano 99:93
/Bejkon 25 - Nibo 15/
Fenerbahče - Barselona 72:71
/Biberović 16 - Panter 20/
Žalgiris - Panatinaikos 85:92
/Rajt 22 - Osman 22/
Bajern - Hapoel 72:82
/Obst 18 - Brajant 18/
Valensija - Baskonija 91:81
/Kostelo 18 - Omurudži 17/
Pariz - Crvena zvezda 102:92
/Batler 31 - Robinson 16/
Asvel - Efes 103:99
/Votije 28 - Kordinije 20/
Petak
Partizan Mozzart Bet - Makabi
Monako - Real Madrid
20.30: (2,55) Virtus (14,5) Olimpijakos (1,60)
*** Kvote su podložne promenama
tagovi
Obaveštavaj me
KK Partizan Mozzart Bet
Evroliga
.jpg.webp)



.jpg.webp)

.jpg.webp)

.jpg.webp)
.jpg.webp)



.jpg.webp)
