Luka Dončić i Dža Morant (©AFP)

Duel superzvezda pripao Dončiću: Umalo tripl-dabl uprkos bolu u vratu, Morantu baš falila podrška (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 24.01.22. | 04:10

Dalas rutinski protiv Memfisa, treća uzastopna pobeda u međusobnim duelima i zaključena ovosezonska serija

Drugi put u poslednjih devet dana, a četvrti u proteklih mesec i po košarkaši Dalasa i Memfisa su ukrstili koplja, a treći put zaredom Mavsi odnose pobedu! Posle dva uzastopna brejka u Tenesiju, Dalas je ovog puta uzeo meru sa 104:91 (24:16, 24:18, 29:27, 27:30).

I ovog puta sve se vrtelo oko dve mlade superzvezde – Luke Dončića i Džaa Moranta. Iako meč nije bio naročito interesantan pošto je domaćin bez većih problema rešio utakmicu, sudar dva vrsna strelca izazvao je posebnu pažnju. I ovog puta sve je otišlo u Dončićeve ruke. Slovenac je ostao na dodavanje do tripl-dabla za 38 minuta na parketu, a uprkos tome što je igrao sa blagom povredom vrata koju je zadobio u nedavnom porazu od Finiksa posle duela sa Bizmakom Bijombom, ubacio je 37 poena (13/25 iz igre, 2/7 za tri), te uhvatio još 11 lopti i ukrao tri.

Morant je uzvratio sa 35 poena (14/31 iz igre, 0/3 za tri), te 13 skokova i šest asistencija, ali mu je ozbiljno nedostajala bilo kakva podrška u napadu. Jer, sledeći strelac Memfisa na listi bio je Dientoni Melton sa svega 12 poena. Džeren Džekson je podbaco i upisao 10 poena uz 4/17 iz igre. Džon Končar, koji vuče srpske i hrvatske korene odigrao je napadački takođe slabo uz samo dva poena (1/6 iz igre), ali je uhvatio deset lopti.

U izostanku adekvatne podrške, Morant nije mogao da se na pravi način suprotstavi Mavsima. Dončić je odmah postavio jak ritam i prvu četvrtinu završio sa sedam poena i pet skokova, a ne toliko zahvaljujući dobroj odbrani koliko slabom šutu rivala rano je Dalas stigao i do dvocifrene prednosti koja se u drugoj četvrtini ne samo ustalila, već iznosila i 17 poena (42:25). Domaćin je do kraja bukvalno krstario ka pobedi, jer distaca nijednog trenutka nije bila ispod 13 poena...

Bobana Marjanovića ni ovog puta nije bilo na parketu i to je njegova već 14. vezana propuštena utakmica.