Kris Džons (©MN Press)

Efesova agonija nastavljena u Valensiji

Vreme čitanja: 2min | sre. 03.01.24. | 21:25

Turski klub doživeo peti uzastopni poraz – 93:88

Bio je Anadolu Efes 2022. godine prvak Evrope, pa 2023. nije uspeo da uđe u četvrtfinale, a taj slobodni pad nastavlja se i u tekućoj sezoni.

Za turski klub sve je dalje i plej-in doigravanje, pošto je večeras u Valensiji doživeo peti uzastopno poraz – 93:88. I nema naznaka da nešto u istanbulskom gigantu ide na bolje, da navijači imaju neku svetlost na kraju tunela za koju mogu da se uhvate.

Valensija je samo malo stegla odbranu i napad Efesa kao da je udario u zid. Tri četvrtined trajala je rezultatska klackalica, dva tima su se smenjivala u vođstvu, ali niko nije uspeo da tu prednost učini dvocifrenom.

Ipak, pred kraja trećeg kvartala Valensija je preuzela prednost i uspela da istrpi veliki pritisak rivala, koji se u jednom momentu primakao na poen zaostatka (78:77). Kada su Španci ponovo pobegli na sedam razlike (86:79), bio je to preveliki zalogaj za Turke, pogotovo što im je odbrana bila šuplja kao švajcarski sir.

Brljala je i Valensija u poslednjem minutu, nakon 91:82 dopustila je rivalu da se približi na 91:88, no dva pogođena bacanja Džereda Harpera sedam sekundi pre kraja rešila su sve dileme oko pobednika.

Valensiju su do trijumfa predvodili Kris Džons i Brendon Dejvis sa po 15 poena, dok je Stefan Jović ubacio dva, a Efesu ni 20 poena Šejna Larkina nije bilo dovoljno da izbegne poraz.