Erupcija Majka Džejmsa, 10 poena u dva minuta za totalni preokret!

Vreme čitanja: 2min | pet. 02.02.24. | 23:01

Strašni napadač Kneževa sprečio da Fenerbahče napravi brejk

Monako je definitivno uhvatio zalet i u odličnoj je situaciji da drugu godinu zaredom uzme prednost domaćeg terena pred četvrtfinale!

Kneževi su vezali četvrtu evropsku pobedu, a posle Partizan Mozzart Beta pred svojom publikom dobili su i Fenerbahče sa 76:69 (21:25, 15:19, 19:17, 21:8) posle izuzetne reakcije cele ekipe u poslednjih deset minuta!

Gosti su pred odlučujuću četvrtinu imali šest poena više (61:55), ali onda se kao magija pojavio zvanično drugi najbolji strelac u istoriji Evrolige Majk Džejms i usmerio susret na Monakovu vodenicu. Strašni američki strelac anestezirao je Fenerbahče sa 10 poena u dvominutnom intervalu, okrenuo utakmicu i doneo važnu pobedu koja Monako ostavlja u grupi od tri ekipe sa skorom 15-10, koliko imaju još Fener i Panatinaikos.

Gosti iz Istanbula imali su 64:57 u svojim rukama tokom rane faze poslednje četvrtine, a onda je Džejms preuzeo odgovornost i samostalno napravio seriju 10:2 koja je praktično ”ubila” tim Šarunasa Jasikevičijusa u pojam. Monako je tada preuzeo minimalno vođstvo i do kraja utakmice više nije bio nijednom u zaostatku, čak rezultat više nije bio ni u istoj ravni.

Jako bitnu rolu u samoj završnici imao je Džon Braun pošto je predvodio odbranu domaćina koja je zaključala rivala na samo osam poena u presudnoj četvrtini! Meč je završio sa 15 poena, a efikasnijo od njega bili su Eli Okobo sa 16, odnosno Džejms sa 23 poena (9/16 iz igre, 3/7 za tri), uz šest asistencija i četiri skoka.

Na kraju su igrači Fenera još imali sreće jer su uspeli da odbrane razliku iz prvog meča, kada je rezultat bio 86:74. Monako nije uspeo to da nadoknadi što je jako važno za eventualne krugove na kraju ligaškog dela. Svakako, imaće Šarasovi izabranici za čim da žale jer su vodili veći deo susreta.

Najefikasniji kod šampiona Evrope iz 2017. bio je Sertač Šanli sa 12 poena, po 11 imali su Skoti Vilbekin i Džonatan Motli koji je imao i sedam uhvaćenih lopti, dok je Nik Kalates dopisao 10 poena, četiri skoka, tri asistencije, ali i šest izgubljenih lopti. Fener ih je ukupno imao 20!  Marko Gudurić nije imao svoje veče, pošto je za 22 minuta ubacio samo dva poena (1/8 iz igre, 0/5 za tri), a pritom je imao i tri prodata poseda...