"Felipe Rejes, Pau Gasol i Serž Ibaka"

Furija nije bila tako jaka, pobeda nad Angolom bila je mlaka

Vreme čitanja: 1min | ned. 10.08.14. | 15:53

Španija sigurna, ali ne dovoljno ubedljiva u drugom pripremnom meču...

Felipe Rejes, Pau Gasol i Serž IbakaRezultat kaže da je bilo tesno, ali da je selektor Furije Huan Orenga želeo, mogao je da zgromi Angolu! Košarkaška reprezentacija Španije savladala je u Sevilji tim Paula Maseda sa 79:70 (22:14, 23:14, 18:21, 16:21), u drugom pripremnom susretu za predstojeći Mundobasket.

Vođeni NBA tandemom Pau Gasol – Serž Ibaka, uz vrlo dobru saradnju sa Serhijom Ljuljem, domaćin Svetskog kupa ostvario je rutinsku pobedu u susretu u kojem je bilo jasno da je put do savršene forme dugačak.

Španija je praktično sav posao rešila posle prvog poluvremena, kada je domaćin vodio sa 45:28. To je Orengi omogućilo da u nastavku meča promeša karte i priliku pruži i onima sa manjom minutažom. To je selekcija Angole iskoristila kako bi preko Gomesa, Minge, Hoakima i Redžija Mura i vrlo dobre igre u reketu drastično umanjila zaostatak i doživela častan poraz.

Najefikasniji igrač u domaćem sastavu bio je Pau Gasol sa 17 poena, 14 je dodao Ljulj, a 13 Ibaka.

Španiji sada sledi susret sa Turskom u utorak od 20.30 u Granadi, gde će naša selekcija igrati grupnu fazu Mundobasketa.