©AFP
©AFP

Jovićevo veče za pamćenje nedovoljno za pobedu Majamija

Vreme čitanja: 3min | čet. 11.01.24. | 03:57

Srpski reprezentativac odigrao fenomenalno poluvreme u porazu od Oklahome (120:128)

Na povrenje u vidu značajne minutaže i uloge startera Nikola Jović je počeo da uzvraća ave boljim i sigurnijim igrama. Perspektivni Srbin izašao je na megdan Oklahomi veoma raspoložen i pružio najbolju partiju od dolaska u NBA, međutim njegovo izdanje za pamćenje, posebno u prve dve deonice, ispostavilo se kao nedovoljno da domaćin stigne do pobede.

Vidno motivisani Jović je susret završio sa 15 poena, uz pet skokova i četiri asistencije. Naročito raspoložen mladi košarkaš je bio u prve dve četvrtine, pa je prvo poluvreme završio sa 12 poena, uz po dve asistencije i skoka i jedan promašaj iz igre.

U nastavku susreta Jović je pogodio još jedan šut za tri, ali je češće birao da razigrava saigrače nego da sam završava napade Majamija te je poenterski izjednačio najboljji lični učinak u NBA do sada.

Kao i večeras, Jović je 15 poena postigao i pre nedelju dana u pobedi nad Lejkersima, ali uz lošije procente. Odlično veče srpski košarkaš je upotpunio jednom blokadom i jednom ukradenom loptom, međutim domaćin je u poslednjoj četvrtini doživeo neshvatljiv pad te je dozvolio Oklahomi da se odvoji i na maksimalnih 16 poena razlike. Osetna zaliha uticala je da se gosti opuste, što je Majami iskoristio da ublaži poraz, 16. u 37 utakmica.

U redovima Oklahome, svoj doprinos na putu do pobede imao je još jedan Srbin - Vasilije Micić. Naš as utakmicu je završio sa četiri poena, uz jedan skok i pet asitencija i bez promašaja iz igre (2/2).

Oklahoma je pobedom potvrdila da je trenutno potpuno zasluženo u samom vrhu zapada, uz Minesotu i Denver. Najraspoloženiji u pobedničkom timu bio je Šaj Gildžes Aleksander sa 28 poena, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Bem Adebajo sa tri manje, ali uz 11 skokova.

Seriju utakmica na domaćem terenu Majami će nastaviti za dva dana protiv Orlanda, a 15. januara gost Hitsa je Šarlot. Kada je u pitanju raspored Tandera, njih već sutra očekuje duel sa Portlandom na domaćem terenu.

Osim Jovića, zapažeo veče imao je još jedan evropski talenat koji igra debitentskiu sezonu - Viktor Vembanjama koji je u pobedi San Antonija nad Detroitom (130:108) upisao prvi tripl-dabl od dolaska u najbolju ligu na svetu.

Francuz je uz 16 poena zabeležio 12 skokova i 10 asistencija i tako poneo epitet junaka trijumfa. Adut Sparsa rođen 2004. godine popunio je praktično sve statističke kolone osim šuta za ti poena s obzirom na to da je promapio svaki od četiri pokušaja van linije 6,75.

U susretu dve ekipe koje su vezale po pet poraza gosti su već u prvoj četvrtini stekli dvocifrenu prednost koju su potom samo uvećavali, te su stigli do šeste pobede u 36 duela, dok je Detroit ostao na samo tri slavlja, uz 35 poraza.