Košarkašice Kine (© FIBA)

Kineskinje ušle među četiri najbolje reprezentacije na svetu

Vreme čitanja: 1min | čet. 29.09.22. | 12:10

Velika pobeda protiv Francuskinja - 85:71

Fantastičan uspeh košarkašica Kine koje su se plasirale u polufinale Svetskog prvenstva. Nacionalni tim koji ima dve medalje sa planetarne smotre osvojene 1983. i 1994. imaće priliku da ponovi uspeh pošto su posle sjajne partije u četvrtfinalu savladale Francusku 85:71.

Posle izjednačene prve deonice, Kina je napravila veliku seriju i na poluvremenu su imale 11 poena prednost što je bilo dovoljno da se zaustavi svaki napad Francuskinja u nastavku.

Najefikasnija u pobedi bila je Meng Li sa 23 poena, dok je Huang dodala 18.

Ranije tokom dana, SAD je nadigrala Srbiju, a Kanada je bila bolja od Portorika. Ova dva tima se sastaju sada u polufinalu, dok Kina čeka boljeg iz meča Belgija - Australija.

Polufinala su na programu u petak, a finale i utakmica za bronzu igraće se u subotu.