Klemons i Jošilo potpisali trijumf Igokee nad FMP

Vreme čitanja: 1min | sre. 09.12.20. | 19:22

Domaćin tek u završnici slomio otpor gostiju

Košarkaši Igokee pobedili su FMP 87:74 u odloženom meču 7. kola ABA lige.

Domaćin je većim delom meča imao rezultatsku incijativu. Stigao je do 69:61 početkom poslednje četvrtine. Lazarević je sa dve trojke i ulazom uspeo da vrati rezultat na nulu. Činilo se tada da Panteri imaju snage za neizvesnu završnicu, posebno kada je tim iz Laktaša počeo da niže promašaje sa linije slobodnih bacanja. Međutim, Klemons je preuzeo odgovornost. Pogodio je jednu, zatim drugu trojku, a onda i iz reketa za 79:74 na manje od dva minuta pre kraja. Gosti, koji su u finišu igrali bez povređenoig Čovića, napravili su nekoliko grešaka i tako omogućili Jošilu da još jednom trojkom upiše šesti trijumf Igokee u osam mečeva na Jadranu.

Najefikasniji u redovima Igokee bio je Jošilo sa 21 poenom, Kelomns je dodao 13, Jovanović 12, a Atić 14 poena i 6 skokova.

Kod gostiju su Čović i Nenadić upisali po 19, a Lazarević 10 poena.