Kokoškov s porazom stiže u Finsku, Fener 0-4 protiv Španaca

Vreme čitanja: 2min | pet. 27.11.20. | 20:35

Posle Barselone, Baskonije i Reala, Fenerbahče izgubio i od Valensije

Odlučio je selektor Srbije, Igor kokoškov, da stigne na oba mesta, odnosno da večeras vodi Fenerbahče u Evroligi protiv Valensije, a onda da se uputi u Finsku, kako bi bio uz Orlove u kvalifikacionom meču sa Švajcarskom (subota, 15.30 časova).

Nažalost, srpski stručnjak će put Espa krenuti posle poraza istanbulskog kluba (90:86), četvrtog uzastopnog u Evroligi, pošto je Fener prethono izgubio, takođe od španskih ekipa, Barselone, Baskonije i Reala.

Osim u nekoliko minuta druge četvrtine kada je domaćin imao dvocifrenu prednost, sve vreme je meč bio na "jedan posed".

Ključni beg gosti su napravili posle dvojke Dubljevića, na koje su se nadovezala dva uspešna slobodna bacanja Prepeliča i ulaz Van Rosoma 67 sekundi pre kraja za ispostaviće se kapitalnih 84:79.

Pokušao je Fener penal završnicom da se vrati u igru, ali su gosti bili smireni.

Dvocifreni kod domaćina bili su Braun (15 poena, 5 asistencija), Pjer (18 poena), Bartel (14 poena, 6 skokova), Veseli (10 poena), Edi (11 poena) i Dikson (16 poena). Na drugoj strani, Valensiju je predvodio Van Rosom sa 20 poena, Vilijams je ubacio 13, Dubljević 11, uz 8 skokova, Prepelič 13, a Kalinić 9 poena i tri puta asistirao.