Morant (©AFP)

Memfis ne da Denveru da diše

Vreme čitanja: 2min | uto. 17.01.23. | 03:01

Deseta pobeda zarezom Grizlija

Na svaku pobedu Denvera odgovara Memfis istom merom. Trka za prvo mesto na Zapadu se nastavlja istom žestinom, jer su dva kluba posle 43 odigrane utakmice potpuno poravnata: po 30 pobeda i 13 poraza.

Memfis je nastavio danas svoj trijumfalni niz. Sa lakoćom je pregazio Finiks (136:106) i došao do desete pobede zaredom.

Nije teško pogoditi da je Grizlije do novog slavlja predvodio tandem Dža Morant – Dezmond Bejn. Prvi je ubacio 29 poena uz sedam asistencija, a drugi poen manje uz asistenciju manje.

Naredni meč Memfis igra na svom terenu protiv Klivlenda i to će mu biti šansa da izjednači rekord franšize od 11 pobeda zaredom.

Pretvorio se Memfis u pravu košgetersku mašinu, jer je odigrao treću utakmicu zaredom u kojoj je postigao 130 poena. A, nije tako delovalo na početku, jer je Finiks krenuo dobro, dobio je prvu četvrtinu sa sedam poena razlike, držao se do kraja poluvremena.

Treća četvrtina je bila presudna, jer su Grizliji od 76:74 došli do prednosti 89:74, pa onda do 103:81. Prosto su samleli Sanse i rešili utakmicu, pa je poslednja deonica meča bila samo formalnost.