Mičelovih 35 poena, Goberovih 20 skokova i Jutinih 20 trojki, a pobeda minimalna (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 06.12.21. | 00:14

Džezeri slavili u Klivlendu posle drame u finišu

Jedan od boljih mečeva NBA lige ove sezone viđen je u Klivlendu!

Juta je kao gost savladala Kavse 109:108, iako je delovalo da će Džezeri svirati lagan tempo u poslednjoj četvrtini. Umesto toga, morali su dobro da ubrzaju i tek posle drame obrišu znoj sa čela.

Sjajni Riki Rubio predvodio je seriju Klivlenda 15:0 za izjednačenje 97:97, ali je Rudi Gober sprečio domaćine da se raduju peti put uzastopno. Umesto toga, Juta je upisala četvrtu pobedu u nizu, a ukupno 16. u 23 meča.

Šuterski raspoloženi bili su gosti, koji su ubacili čak 20 trojki (iz 48 pokušaja) i time pokazali zašto imaju najbolji napad lige, uz Golden Stejtov.

Donovan Mičel je samo u prvom poluvremenu ubacio 18 poena i imao pet asistencija, a na kraju je pored njegogovg imena stajao 35 poena i šest proigravanja. Gober nije bio posebno aktivan u napadu, tek šest puta je šutira i od toga triput pogodio pa je utakmicu završio sa šest poena, ali je imao velikih 20 skokova i pet blokada, što je bilo i presudno da Juta dobije ovaj meč.

Klivlend je po broju poena predvodio Darijus Garland (31), dok su dabl-dabl učinak imali Džaret Alen (17 poena, 10 skokova) i Evan Mobli (14p, 12sk).

Kavsi su u prvoj četvrtini ubacili sedam trojki, ali im je potom opao procenat šuta. U poslednjem napadu prvo Garland, pa Mobli nisu uspeli da pogode i spreče 11. poraz u 24 utakmice.