Kris Midlton (© AFP)

Nije šampion isti bez Janisa, ali pobeđuje: Kingsi izdržali do poslednjeg minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.01.22. | 03:45

Milvoki vezao treću pobedu u uzbudljovom duelu sa Sakramentom - 133:127

U oslabljenom sastavu, bez Janisa Adetokunba i Bruka Lopeza, aktuelni šampion NBA lige je dočekao Sakramento, ali je i pored toga bio vrlo efikasan. Lidersku palicu preuzeo je Kris Midlton, a odlično ga je ispratio Džru Holidej.

Pomenuti tandem vodio je Milvoki do pobede 133:127 nad izuzetno živalim Kingsima. Iako je na momente delovalo da domaćini kontrolišu utakmicu i da će se rezultatski odlepiti, to se nije dogodilo. Neizvesnost je ostala do samog kraja.

Sakramento je bolje otvorio meč i ubacio čak 35 poena u prvoj četvrtini (35:27), ali su Baksi uspeli da preokrenu i tokom treće četvrtine dvaput dođu do 15 razlike. Nije im to, ipak, bilo dovoljno da reše pitanje pobednika. Uporni gosti smanjili su na samo tri razlike (118:121), ali ih je trojka Midltona na 1:09 pre kraja definitivno odbila.

Sjajno krilo Milvokija meč je završio sa 34 poena, šest skokova i pet asistencija. Za tri je šutirao 5/7, a upravo je sjajan šut odveo goste do treće uzastopne pobede. Ukupno su Baksi iz igre šutirali 49.5 odsto (45:91), a za tri okruglo 50 odsto (21:42).

Pored Midltona istakao se Holidej, koji je meč završio sa 26 poena, pet skokova i četiri asistencije. Donte Divićenco je ubacio 20 poena, Džordž Hil 17, Pet Konahju 15... Senku na pobedu bacila je jedino nova povreda u redovima šampiona, pošto je van igre krajem treće četvrtine morao Vesli Metjuz. Stradalo je koleno, kao kod prve zvezde tima Adetokunba, s tim da će Grk pauzirati nekoliko dana, a videćemo šta će reći doktori u Metjuzovom slučaju.

O kakvom karakteru se radi, 35-godišnji bek pokazao je time što je uprkos bolovima pokušao da ostane na parketu.

Ovom pobedom Milvoki je dodatno učrstio četvrtu poziciju na Istoku (30-19), dok je Sakramento pretrpeo treći uzastopni poraz, pa je i dalje 12. na tabeli Zapadne konferencije (18-30).

Imaju, ipak, čemu da se nadaju u Sakramentu posle ovakve partije. Takođe su gosti imali odličan šut iz igre - 52,6 odsto (51-97), ali za tri su bili nešto neprecizniji (15-37). Najefikasniji u redovima Kingsa bio je Herison Barns sa 29 poena. Tajriz Halibarton je ubacio 24, ali uz 12 asistencija i šest skokova. Istakli su se još Terens Dejvis sa 22 poena i Rišon Holms sa 17.

Milvoki naredni meč igra protiv Klivlenda u gostima, a Sakramento protiv Bostona, takođe na strani.