Luka Dončić i Teri Rozir (©AFP)

Šarlot video MVP Dončića (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 14.01.21. | 03:23

Marjanović upisao osam poena i pet skokova u pobedi Dalasa

Košarkaši Dalas ubedljivo su savladali Šarlot kao gosti (104:93). Predvođeni Lukom Dončićem su vodili tokom čitavog susreta i na kraju sasvim zasluženo stigli do četvrte pobede u nizu, šeste u sezoni.

Sve je postalo jasno u Šarlotu već u prvom kvartalu, prednost Dalasa je rasla iz minuta u minut, na kraju su puleni Rika Karlajla ubacili duplo više poena od Stršljenova u uvodnih 12 minuta (32:16). U drugom periodu su bez većih problema zadržali prednost, pa su sa 17 poena viška otišli na odmor. Šarlot ništa nije mogao da odbrani u nastavku, Dončić se poigravao sa rivalom, u trećoj deonici ubacio je 16 poena. Dodao je još dva u poslednjem kvartalu i sa učinkom od 34 poena, 12 skokova i devet asistencija napustio teren kada je postalo sasvim jasno da će njegova ekipa slaviti.

Raduje i dobra partija Kristapsa Porzingisa (16 poena), koji se nedavno oporavio od povrede, a isti košgeterski učinak kao Letonac imao je i Tim Hardavej Džunior, dok je Boban Marjanović za 15 minuta na parketu ubacio osam poena uz pet skokova (3/6 za dva, 2/2 sa linije penala). Bila je to druga najbolja partija srpskog centra u dosadašnjem toku sezone.U poraženom sastavu 18 poena Rozira, 16 je dodao Hejvord, dok je 14 uz 10 skokova ubacio Pi Džej Vašington.

Slična situacija viđena je i Detroitu, koji je posle duela sa Milvokijem očekivano ostao tim sa najgorim učinkom u ligi (2-9). Baksi su bez većih problema slavili (110:101) i tako upisali i osmi trijumf u sezoni (četiri poraza).

Vodili su tokom čitavog susreta, dozvolili su Pistonsima svega 13 poena u prvom kvartalu, ubacili su domaćinu 27 poena za prvih 12 minuta. Nešto efikasnija igra u nastavku na obe strane, ali je Milvoki zadržao komfornu prednost. U trećem kvartalu su gosti otklonili sve dileme, kako su sa viškom od 14 poena otišli na poslednju pauzu, a Detroit je tek u finišu uspeo da dođe do jednocifrenog minusa.

Tripl-dabl najkorisnijeg igrača NBA lige iz minule sezone, Adetokumbo je sa 22 poena i po 10 skokova i asistencija predvodio Bakse, pratio ga je Džru Holidej sa 21 poenom. Kod Pistonsa po pravilu najefikasniji Džerami Grent sa 22 poena, 18 je dodao Svjetoslav Mihailjuk.