Bogdan Bogdanović (©AFP)

Silovit start Dončića, ali Bogdanović se na kraju smejao (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 19.01.23. | 04:30

Pobeda Atlante u Dalasu 130:122

Kako je Luka Dončić ušao u okršaj sa Atlantom, delovalo je da će as Dalasa upisati još jedno od 40+ izdanja kada je reč o poenima. Samo u prvoj četvrtini ubacio je 19 poena i imao tri asistencije, međutim, uspeli su gosti da zaustave slovenačkog reprezentativca i upišu pobedu 130:122. Iako nije dobro ušao u meč, važnu ulogu u drugom poluvremenu odigrao je Bogdan Bogdanović i imao značajan doprinos na konačan rezultat.

Srpski reprezentativac je na parketu proveo 33 minuta i za to vreme ubacio 12 poena, uz pet asistencija i tri skoka. Najefikasniji u njegovom timu bio je Dežonte Mari sa 30 poena, koliko je na kraju imao i Dončić (uz osam asistencija i četiri skoka).

Uprkos furioznom startu, Dončić je bio bez poena u celoj drugoj četvrtini. Ipak, po povratku sa velikog odmora vezao je asistenciju i pet poena za preokret Dalasa na 75:73. Tada je konačno proradio šut Bogdanoviću, koji je uz sjajnog Marija i Džona Kolinsa (19 poena) držao Atlantu u igri. Odličan početak meča za goste imao je Tre Jang, međutim, nezgodan doskok u finišu prve četvrtine i problem sa zglobom uticali su da nastavku utakmice manje igra i dosta opreznije, pa je meč završio sa 18 poena, ali i čak 12 asistencija.

Vredni pomena su i Dalasovi Kristijan Vud (22p, 9sk) i Spenser Dinvidi (20p, 7as), međutim, ono što je presudilo pobednika je veći broj raspoloženih igrača Atlante (čak osam od devet koji su igrali imali su dvocifren broj poena, naspram četvorice na drugoj strani), kao i manji broj izgubljenih lopti Atlantinih igrača - 12:16. Od tih 16 za domaći tim čak sedam pišu se Dončiću.

I dalje je Dalas na poziciji koja garantuje osminu finala plej-ofa, ali ovo je Mavsima bio treći uzastopni poraz, a četvrti u poslednjih pet mečeva, tako da ima Džejson Kid razloga za brigu. Za razliku od njega, Nejt Mekmilan može biti zadovoljan zbog četvrte pobede u nizu i novog koraka ka Top 6 Istočne konferencije, odnosno preskakanja doigravanja za osminu finala plej-ofa.