Sabonis (©AFP)

U Detroitu ništa novo, Minesota našla preporod na Floridi

Vreme čitanja: 2min | sre. 10.01.24. | 03:48

Sabonis dominirao protiv Pistonsa – 131:110

Da malo karikiramo Riblju Čorbu: U Detroitu ništa novo. Još jedan poraz Pistonsa.

A, krenuli su furiozno, probali su ritmom da slome Sakramento, da bi na kraju postali žrtve tog svog preambicioznog plana – 131:110.

Tako su posle 36. utakmice u sezoni Pistonsi ostali na svega tri pobede. Ove večeri na delove ih je pocepao Domantas Sabonis, koji je dominirao ispod koša. Litvanski as utakmicu je završio sa tripl-dabl učinkom od 37 poena, deset skokova i 13 asistencija, kojima je dodao i tri ukradene lopte. Sjajno ga je pratio Kigan Marej, koji je meč okončao sa 32 poena.

Kod Detroita 26 poena Bojana Bogdanovića i 22 Džejdena Ajvija nisu bili dovoljni da se dođe do pobede.

Prvu četvrtinu Pistonsi su odigrali kao u transu. Ubacili su 47 poena (47:29) i kao da je neko pritisnuo dugme „off“ kada je isteklo tih 12 minuta igre. U drugoj četvrtini Detroit je ubacio samo 18 poena, a primio 39, tako da sve što je sagradio u prvom kvartalu, prosuo je do poluvremena (65:68).

Kola koja su krenula nizbrdo zaustavljena su pred kraj treće četvrtine, kada je domaćin uhvatio priključak, a na početku četvrte je stigao i do izjednačenja – 101:101. Ipak, ništa od drame u „Litl Sizar“ areni. Serijom 15:4 Sakramento se ponovo odlepio i rutinski priveo utakmicu kraju.

Minesota je možda pregurala turbulentni period u kojem joj se ljuljalo prvo mesto na Zapadu.

Tornjevi blizanci Karl-Entoni Tauns (28 poena) i Rudi Gober (21 poen, 12 skokova) predvodili su Vulvse do pobede u Orlandu – 113:92.

Sve vreme, od početka do kraja, Minesota je kontrolisala rezultat. Utakmica je krenula vođstvom gostiju 10:0 i tu je već bio kraj za Magične, koji su sredinom treće četvrtine imali i 34 poena zaostatka (77:43).

Njujork Niksi su opravdali ulogu favorita protiv slabog Portlanda – 112:84.

I tamo je utakmica „ubijena“ već u prvom poluvremenu, kada su Niksi imali 22 poena prednosti (63:41). Blejzersi do kraja nisu uspeli ni da se primaknu ubedljivom vođstvu domaćih.