Željko Obradović (©MN Press)
Željko Obradović (©MN Press)

Željko Obradović: Nema srpskog igrača sa kojim Partizan nije razgovarao

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.09.25. | 17:44

"Dajte mi drugi klub koji je dao mlade igrače za reprezentaciju", poručuje trener Partizan Mozzart Beta

Partizan Mozzart Bet uspešno je završio turneju po Australiji i u Sidneju je nadigao domaće Kingse sa 93:90. Sada je pred crno-belima dug put za Beograd, a onda i lez za Ujedinjene Arapske Emirate gde Parni valjak igra utakmicu prvog kola Evrolige protiv Dubaija.

Željko Obradović nijednom na pripremama nije imao kompletan roster, a tokom predsezone je bio gost "Part+casta", koji se emituje na platformi Part+.

Izabrane vesti

Obradović se u podkastu dotakao i reprezentacije Srbije. Kroz Partizan je u Obradovićevom mandatu prošlo nekoliko igrača koji su predstavljali našu zemlju.
"Mora biti da im je prijalo da budu u Partizanu. Sva ta deca koja su igrala u Partizanu su bila na spisku za reprezentaciju. I Balša Koprivica i Tristan i Trifunović i Smailagić i Avramović koji je bio tamo kao i Vanja Marinković. Sva ta deca… Dajte mi drugi klub koji je dao mlade igrače za reprezentaciju. Je l’ ima neko mlađi? Tu ima zasluge i Partizana. Nisu se izborili, neka se bore, videćemo da li će se izboriti za Evropsko prvenstvo. Svi su promenili živote kada su otišli iz Partizana".

Dosta se govorilo u javnosti i o tome što Partizan ne dovodi često domaće igrače.
"Svi se pitaju zašto Partizan ne dovodi domaće igrače? To je najveća glupost koja postoji. Nema srpskog igrača sa kojim nismo razgovarali. Otvoreno. Neki imaju drugačiju viziju, neki žele veći novac koji Partizan ne može da im da. Onda se postavlja pitanje što dajete strancima a ne našem igraču. Postoji tržišna vrednost. Vanja Marinković je odustao od većeg ugovora da bi došao u Partizan. Zato on ima najveći novac u timu", naveo je Obradović.


tagovi

Željko ObradovićEvroligaKK PartizanABA liga

Obaveštavaj me

KK Partizan Mozzart Bet
Evroliga

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara