(©MN press)

Brzo prizemljenje Zvezde u Barseloni

Vreme čitanja: 3min | pet. 20.11.20. | 22:40

Očajna uvodna četvrtina gurnula crveno-bele u poraz

Na krilima pobede nad Olimpijom, odletela je Crvena zvezda iz Milana. Ali prizemljenje u Barseloni je bilo rezultatski bolno, posebno u prvoj četvrtini u kojoj kao da nije postojao napad crveno-belih (19:6), da bi kasnije domaćin, manje-više rutinski odradio posao - 76:65.

Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa bila je dominantna u svim segmentima igre. Bila je snažnija u reketu, mirnija u šutu, sigurnija u organizaciji igre. Crveno-beli dugo nisu imali rešenja u napadu, dok su u odbrani odradili sasvim solidan posao, pa je stoga minus na kraju meča bio prilično prihvatljiv za ekipu Saše Obradovića. Ali Beograđani praktično nijednog trenutka nisu uspeli ozbiljnije da se vrate u meč, izuzev privremenog spuštanja na "minus sedam" dva i po minuta pre kraja.

Uvodna dva minuta u kojima su se obe ekipe mučile da pronađu put do koša, stvorila su privid da bi Beograđani mogli da ponove partiju od pre dva dana. Ali, kako je vreme odmicalo, odbrana je polako popuštala, dok napad praktično nije postojao. Tek u petom minutu je Teri zakucavanjem posle ofanzivniog skoka (7:2) pokušao da razdrma saigrače. Međutim, to nije imalo značajnijeg efekta, jer izuzetno pokretljiva i agresivna odbrana Barselone nastavila (sa apsolutnom neutralizacijom Džordana Lojda i Džonija Obrajanta. Najopasniji dvojac crveno-belih je do odlaska na veliki odmor uspeo da sakupi identičan broj šuteva (2-0 za dva, 1-0 za tri), ali bez ikakvog učinka, jer ni jedan od njih nije uspeo da se upiše u strelce.

Na drugoj strani, Nikola Mirotić i Pjer Oriola bili su gotovo nerešive enigme za crveno-bele, koji ni u trećoj deonici nisu imali rešenja za Podgoričanina. Jesu za ostale, pa je "rafal" od tri trojke (jedna Rit i dve Dobrić) bar malo podigao na noge Beograđane (54:42), ali i pritisak Šarunasa Jasikevičijusa. Morao je Litvanac da zatraži tajm-aut. Njegova kritika ekspresno je dala rezultat. Čim su ustali sa klupe, Katalonci su uzvratili mini serijom od pet poena.

Trudila se Zvezda u poslednjih deset minuta da iskoristi činjenicu što su na parektu bili rezervisti Barselone i spusuti veliki deficit, u čemu je delimično uspela.

Na kraju, nema preterano za čim da žali u Barseloni, ali ni na mini turneji po južnoj Evropi koju je završila s polovičnim učinkom, već treba da se okrene večitom derbiju koji je očekuje već u ponedeljak.

BARSELONA - CRVENA ZVEZDA 76:65

/19:6, 20:16, 22:22, 15:21/

Dvorana "Blaugrana" u Barseloni.

Sudije: Luići Lamonika, Ana Panter, Gitis Vilijus.

BARSELONA: Dejvis 4, Hanga 3, Bolmaro 4, Smits 4, Ertel 2, Oriola 12, Abrines 3, Higins 7, Martinez 2, Kurik 2, Mirotoć 23, Kalatis 10.

CRVENA ZVEZDA: Ročesti5 (5as), Obrajant 5 (4-1 za dva, 1-0 za tri), Hol 8, Volden 7, Lojd 2 (4-0 za dva, 4-0 za tri), Davidovac 12, Rit 9, Dobrić 8, Simonović, Jagodić - Kuridća, Teri 9 (6sk).