Miloš Ćuk i Luk Paviljar (©AFP)
Miloš Ćuk i Luk Paviljar (©AFP)

Hrvatska zaigrala na kartu majke i dede – pojačaće je Australijanac

Vreme čitanja: 2min | pet. 27.03.26. | 21:49

Luk Paviljar menja reprezentaciju

Nedavno su se Australijanci pohvalili da će za njih igrati kanadski centar Nikolas Konstantin Bikari, biće u sastavu već za kvalifikacioni turnir Svetskog kupa. Dobiće jakog aduta na liniji dva metra u bazenu, ali će bez jedne izuzetno bitne karike ostati – uzeće je Hrvatska.

Godinama je Luk Paviljar bio najbolji strelac Australije, međutim, više za nju neće igrati. Hrvatska je zaigrala na kartu majke, i dede, vuku korene iz te zemlje, pa će nadalje levoruki šuter braniti boje olimpijskog vicešampiona.

Izabrane vesti

Konačna odluka je pala, Luk Paviljar promeniće vaterpolo reprezentaciju, izrazio je želju da se stavi na raspolaganje Ivici Tucku, što će se i dogoditi, ali od 2027. godine.
Radi se o vrhunskom, kvalitetnom igraču, koji je izrazio želju da igra za hrvatsku reprezentaciju, za domovinu njegove majke i dede“, potvrdio je Ivica Tucak da kontakti postoje i nastavio:
Ti razgovori o njegovom angažmanu igranja za Hrvatsku traju već neko vreme. Mislim da nam profil takvog igrača treba. On ima kvalitet da nam pomogne, a takvi su nam igrači, takvog kvaliteta i želje igranja za Hrvatsku, apsolutno dobrodošli“.

Hrvatska je početkom veka naturalizovala ruskog vaterpolistu Andreja Belofastova, potom španskog Ćavija Garsiju, a u ovom timu od 2022. godine je još jedan Rus – Konstantin Harkov. I on šutira levom rukom, kao i Luk Paviljar, kome je majka rođena u Osijeku.

Australijanac je član Pro Reka, ali neće biti još dugo. Jedan od uslova da bi igrao za hrvatsku vaterpolo reprezentaciju je da igra u Hrvatskoj, pa će pojačati zagrebačku Mladost. U celoj priči je veliku ulogo odigrao Sandro Sukno, trener slavnog italijanskog kluba.
Puno nam je u ovome pomogao i Sandro Sukno, koji je trener Pro Reka, čiji je Paviljar član danas. Bili smo nedavno zajedno u Reku, obavili prve razgovore. Do toga sigurno ne bi moglo da dođe bez saglasnosti i Pro Reka, te se moramo zahvaliti uistinu i Sandru i predsedniku Pro Reka, Mauriciju Felugu, budući da Paviljar ima važeći ugovor s Pro Rekom. Uslov da Paviljar uopšte može da konkuriše i nastupa za Hrvatsku je da dođe i živi u Hrvatskoj i igra u hrvatskom klubu. Tu smo uistinu došli na baš jedan prijateljski gest od najboljeg kluba na svijetu, od Pro Reka. Mislim da smo dobili vrhunskog igrača i još jednom napominjem, to je igračeva želja. Da igra za Hrvatsku, domovinu njegove majke, koja je rođena u Osijeku. U Paviljaru ćemo dobiti jako pojačanje“, zaključio je Ivica Tucak.

Biće tu za Svetsko prvenstvo 2027. godine u Budimpešti, tada će, ako se ne desi nešto nepredviđeno, Luk Paviljar i Konstantin Harkov biti glavni aduti Hrvatske na nezgodnoj strani.

🔥🔥🔥
Častimo čitaoce Mozzart Sporta sa 2.000 dinara!
🔥🔥🔥


tagovi

vaterpolovaterpolo reprezentacija HrvatskeVaterpolo reprezentacija AustralijeVaterpolo transferiLuk Paviljar

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara