Mlađi seniori Srbije (©CEV)

Poljaci bolji od Žakićevih momaka, protiv Francuza pada odluka o polufinalisti

Vreme čitanja: 1min | sre. 13.07.22. | 21:58

Mlađi seniori Srbije u drugom kolu Evropskog prvenstva poraženi maksimalnim rezultatom

Prvu utakmicu su dobili, drugu izgubili na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore. Momci koje sa klupe vodi Igor Žakić su večeras poraženi u duelu sa Poljacima - 3:0 (25:20, 27:25, 25:18), pa će se sa Francuzima boriti za plasman u polufinale.

Dobar otpor su pružili domaćinu šampionata, malo im je nedostajalo da osvoje drugi set, ali su na kraju ostali praznih šaka. Utakmica je trajala ukupno 86 minuta, a kao pobednik je teren napustila domaća selekcija, koja je dan ranije izgubila od Francuske posle pet setova.

Jedini dvocifreni u našem timu na današnjem susretu bio je Dušan Nikolić sa 13 poena. Po osam poena su upisali Alija Bekrić i Veljko Ćulibrk.

Srbije će meč poslednjeg kola grupne faze igrati u četvrtak od 14.30 protiv Francuza. U subotu su na programu polufinala, a u nedelju finale.