Odbojkaši Crvene zvezde (©OSS)

U Brčkom moraju još mnogo da rade: Mladost na šest poena u prvom setu, Zvezda ide u 1/16 finala CEV Kupa

Vreme čitanja: 1min | uto. 18.10.22. | 18:55

Crveno-beli lako došli do maksimalne pobede na Banjici - 3:0 (25:6, 25:14, 25:12)

Crveno-beli su pokazali u dva meča ekipi Mladosti iz Brčkog da mora još mnogo da radi kako bi dostigla njihov nivo. Neizvesnosti nije bilo ni na prvom duelu, a ni danas u revanšu koji se igrao na Banjici.

Odbojkaši Crvene zvezde su slavili maksimalnim rezultatom, a posebno dominantni su bili u prvom setu u kom su protivniku dozvolili da osvoji samo šest poena. Več posle 50 minuta igre na semaforu je pisalo 3:0 (25:6, 25:14, 25:12).

Ovom pobedom tim Igora Žakića se plasirao u šesnaestinu finala Kupa CEV. U narednoj rundi će igrati protiv finskog Savo Volej Kuopija 8. i 16. novembra. Prva utakmica je u Beogradu, a druga u Kuopiju.

U svim segmentima igre je beogradski tim bio dominantan. Počev od napada, preko bloka, servisa i prijema.

Najbolji pojedinac na ovom susretu bio je korektor Crvene zvezde Dušan Nikolić sa 19 poena, uz neverovatne procente uspešnosti u napadu. Dobio je 17 lopti, a prošao 14, što iznosi 82 odsto.

Sa po sedam poena su doprineli kapiten Čedomir Stanković i povratnik u crveno-beli tabor Lazar Koprivica. Andrej Popović se zaustavio na šest.

Podsetimo, u prvom meču odigranom u dvorani Magnet u Brčkom, Crvena zvezda je pobedila Mladost - 3:0 (25:13, 25:19, 25:12).