Anet Barbara Alfonso Benitez (©MN Press)

Ubljanke prekinule seriju od šest poraza, u boljem raspoloženju idu na pauzu

Vreme čitanja: 2min | čet. 21.12.23. | 21:21

Izabranice Marijane Boričić zabeležile su maksimalan trijumf u 12. kolu Superlige protiv Kleka

Odbojkašice Uba su posle skoro mesec dana uspele da zabeleže pobedu. One su naređale čak šest poraza u svim takmičenjima, a negativno seriju prekinule su večeras protiv Kleka - 3:0 (25:15, 25:12, 25:8).

Iskoristile su izabranice Marijane Boričić priliku koja im se ukazala u 12. kolu Superlige... Sa druge strane mreže je bila ekipa koja je ova sezone u prvenstvu Srbije zabeležila samo dva trijumfa, tako da je bilo sasvim očekivano da vicešampionke naše zemlje pokažu da su kvalitetnije, čak i sa poljuljanim samopouzdanjem.

Klek nije imao nikakve šanse za iznenađenje, a u trećem setu nije uspeo čak ni da osvoji dvocifren broj poena. U prvom setu je došao do 15 poena, u drugom je Ub bio još ubedljiviji - 25:12, a u trećem su devojke Zorana Veselinova stale na samo osam.

Zrenjaninke mogu da se pohvale da su imale odličan prijem na ovom susretu - držale su neuobičajeno visoke procente, ali to im nije olakšalo igru u drugim elementima. Napad, servis, odbrana, blok... Sve je bilo na strani Uba.

Najefikasnija u pobedničkom sastavu bila je igračica na poziciji korektora Anet Barbara Benitez 16 poena (napad 17-11, dva bloka, tri asa). Pratila je Anđelka Novosel sa 13 (napad 18-10), dok je Simona Petranović zabeležila 12 (napad 16-11).

U poraženom timu najbolja je bila Tamara Pjevac sa sedam poena.

Ove dve ekipe su završile sa obavezama u 2023. godini i mogu da naprave predah. Ub će praznike dočekati sa skorom 7-5, a Klek sa učinkom 2-10. Prvenstvo Srbije se nastavlja tek oko 19. januara, kada je na programu 13. kolo.