Kecmanović pao posle skoro tri sata

Vreme čitanja: 1min | sre. 14.10.20. | 17:12

Nori ide dalje

Trajala je skoro tri sata borba za četvrtfinale, muški su se „dohvatili“ Miomir Kecmanović i Kameron Nori na betonu Sankt Peterburga, ali na kraju je Britanac izašao sa poprišta visoko podignutih ruku.

Nori je slavio u tri seta protiv srpskog tenisera koji je za tridesetak mesta bolje plasiran na ATP listi - 7:5, 6:7, 6:3.

Prvi set je bio revija brejkova i brejk šansi. Nori je poveo sa 3:0, a imao je Kecmanović u oba servis gema rivala prilike da ga „brejkne“. Uspeo je tek na 3:1, vratio se u set, pa onda opet izgubio servis (4:2). Onda je još jednom uzvratio i potom došao do 4:4. Bonaca bez brejkova je bila do 6:5, kada je Britanac nadigrao Miomira i poveo sa 1:0 u setovima.

U drugom setu su bila „samo“ dva vezana brejka, od 4:4 do 5:5, da bi Kecmanović u igri na razliku bio bolji (7:5 u taj-brejku) i izjednačio na 1:1 u setovima.

Odluka je pala u trećem setu, u kojem je Nori na 2:1 oduzeo servis Kecmanoviću, koji nije uspeo do kraja da mu uzvrati, pa je morao da potpiše kapitulaciju.