""
""

Ajaks lansirao novo čudo od deteta, ali Roda je šokirala Amsterdam! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 13.08.16. | 21:41

Ekipa iz Kerkradea golom u sudijskoj nadoknadi stigla do velikog boda protiv Kopljanika – 2:2

Ko se seća još Milika? Amsterdam ima novo čudo od deteta! Poznat kao najbolji svetski inkubator za mlade talente, slavni holandski klub je u orbitu lansirao novo čudo. Ili igrača koji „preti“ da postane ozbiljno čudo.

Kopljanici su na svom remizirali protiv Rode, ali  aplauze na Amesterdam Areni pobrao je napadač iz Danske rođen 1997.godine Kasper Dolberg. Momak koji je bio na doškolovavanju u Esbjergu zablistao je ove noći u punom sjajnu.

On je prvo u osmom minutu iskoristio asistenciju Klasensa i lako sproveo loptu u mrežu. Gosti iz Kenkradea se nisu dali izjednačili su pogotkom Ausara, ali vatromet u prvom poluvremenu završio je isti čovek – Kasper Dolberg.

Ponovo je pokazao njuh spretnog napadača i plasirao loptu u mrežu Rode. Međutim, ostali igrači Ajaksa nisu sledili primer mladog Danca. Nekako su bili suviše mlaki u nastavku, čekali da pobeda sama dođe. Kažnjeni su na brutalan način. U zaostavom vremenu pogodio je Van Hojte i šokirao Amsterdam.

Burno je bilo i u Arnemu. Na kraju je Den Hag bio bolji od Vitesea.