"Anderleht"
"Anderleht"

Anderleht se pokvario, Šarlroa je hit Belgije! Babijeva bomba i veleslalom Realovog diplomca (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 13.08.17. | 20:03

Bomba Amarea Babija i veleslalom Kristijana Beneventea naneo šampionu prvi poraz u novoj sezoni

AnderlehtCrveni obrazi na licima fudbalera Anderlehta. Ako su za remi na gostovanju kod Antverpena mogli da opravdanje pronađu u “nogama teškim posle priprema“, sada su ostali bez alibija. Branilac titule prvaka Belgije je u trećem kolu pretrpeo prvi poraz u sezoni. Na gostovanju kod ekipe Šarlroa, bolnih 0:2.

Pobedu su potpisali Amare Babi i Kristijan Benavente. Ovaj prvi je u 55. minutu zategao kao iz praćke i sa nekih 18 metara loptu torpedovao u rašlje gola Matsa Selsa. Benavente je trećem minutu sudijske nadoknade zaokružio pobedu Šarlroe. Golom za pamćenje.

Naninao je diplomac Realove omladinske škole trojicu protivničkih igrača, jednog čak dva puta i potom smestio loptu u Anderlehtovu mrežu. Tek da ne bude da ga je Kraljevski klub primetio još kao osmogodišnjaka i slučajno doveo iz Perua u Madrid.

Treće kolo Pro lige i treća pobeda ekipe Šarlroe. I ako su one protiv Kortrajka i Muskrona mogle da se podvedu pod “lošeg protivnika“ ova protiv Anderlehta kazuje da bi trebalo obratiti pažnju na Šarlroa i u nastavku sezone.