""

Cvajta: Nula u derbiju, veleobrt Nirnberga u Braunšvajgu

Vreme čitanja: 2min | sub. 25.11.17. | 15:07

Regenzburg isplivao...

Derbi 15. runde nemačke Cvajte razočarao je navijače u Kilu. Novajlija i najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg toka prvenstva - ekipa Holštajna, uspela je da prekine niz od četiri trijumfa Ingolštata i tako uspori njegov pohodo ka samom vrhu tabele. Golova nije bilo, a takvim ishodom zadovoljniji mogu da budu domaćini.

Iako će u slučaju pobede Dizeldrofa u ponedeljak Kil izgubiti prvo mesto na tabeli, mora se priznati da je trijumfu mnogo bliži bio Ingolštat. Samim tim, ovaj bod je u neku ruku premija za domaćina.

U duelu nekadašnjih šampiona, Braunšvajga i Nirnberga, velika drama i dva preokreta. Na kraju 3:2 za goste. Krunisani šampion remija bio je nadomak 10, jubilarnog nerešenog rezultata u sezoni, ali Šveđanin Mikael Išak, prvi golgeter lige, pogotkom u 83. minutu srušio je Ajntraht. Išak je prethodno i izjednačio na 2:2. Sve do 69. minuta domaći su imali 2:1 i hitali ka trijumfu koji bi ih vratio u gornji deo tabele...

A trećom pobedom u poslednja četiri kola Regenzburg nije samo pobegao iz zone ispadanja, već se ustoličio u sredini tabele, gde bi mogao da ostane ukoliko se neki rezultati poklope. Povratnik u društvo drugoligaša lagano je slavio protiv Duizburga (3:0) i to postigavši sva tri gola u prvom poluvremenu. Zebrama je ovo prvi poraz još od početka oktobra.