"PIRATI IZ HAMBURGA"

Pirati zamalo osvojili Bohum, Vajs spasio domaće i zapečatio goleadu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 05.12.14. | 20:49

Domaći u krizi, tri utakmice, nijedan „kec”

PIRATI IZ HAMBURGAAlen je pre utakmice sa Hajdenhajmom vezao četiri poraza, pa se na istoku Baden-Virtemberga, ozbiljno strahovalo za opstanak u Cvajti. No i pored promašenog penala Dagfusa, Dreksler je u 50. minutu, Alenu doneo zlata vredna tri boda u gostima.

Dizeldorfska Fortuna je skliznula sa vrha Cvajte, pa se posle poraza na svom terenu od sasvim prosečnog Sandhauzena, našla na tek petoj poziciji na tabeli nemačke Druge lige - 1:3 (1:1)

Klub kao što je Bohum uvek juri plasman u Bundesligu. U Cvajti je trenutno takva situacija da i na pola sezone više od deset klubova može da priča o poteri za plasmanom u elitu, pa se svaki bod broji deset puta. Sankt Pauli nije jedan od njih jer mu se ozbiljno drma mesto u Cvajti, pa su gosti iz Hamburga došli u Bohum po pobedu. Do 81. minuta su je i imali. Posle jakog starta, Mejer je Sankt Pauliju u 69. minutu doneo prednost od  3:2. Ipak, Pirati nisu imali snage da odnesu baš sva tri boda, pa je Vajs golom u 81. minutu postavio konačnih 3:3.