""
""

Prvenac Markovića za istorijske bodove SKA Habarovska (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | uto. 08.08.17. | 15:56

Zahvaljujući srpskom napadaču tim sa krajnjeg istoka Rusije prekinuo seriju poraza

Tri probijene barijere na premijeri 5. kola Premijer lige Rusije. Morao je da stigne Miroslav Marković, pa da klubu iz Habarovska svane. SKA je zahvaljujući srpskom napadaču prekinuo seriju poraza, stigao do istorijske pobede i prvenca u ruskoj eliti. Marković je debitovao u minulom kolu na gostovanju Lokomotivi sakupivši 23 minuta, a danas je protiv Anžija dobio priliku od prvog minuta i pogotkom u potpunosti iskoristio poverenje trenera Alekseja Podubskija. Gosti su bačeni na kolena - 2:0 (0:0).

Lenjinov stadion na krajnjem istoku Rusije čekao je 68 minuta na erupciju oduševljenja. Afonjin je "prodao" loptu u blizini kaznenog prostora domaćih, a potom je usledila kontra koju je završio srpski ofanzivac sa dugogodišnjim stažom u Češkoj. Tomas Fibel i drugari samo su pogledom ispratili pogodak Markovića, a ništa spretniji nisu bili ni posle gola Kalinskija u petom minutu nadoknade.

SKA Habarovsk - Anži 2:0 (0:0)